DünyaGündem

Andrey Arshavin ortada kaldı

Arsenal’da top koşturan Rus milli futbolcu Andrey Arshavin zor günler yaşıyor. Arsenal’de kadroya alınmayan, başka kulübe de transfer olamayan Andrey Arshavin bu kez milli takıma da çağırılmadı.

2008 Avrupa Şampiyonası’nda yıldızı parlayan ve büyük takımların transfer listesine girmeyi başaran Andrey Arshavin eski günlerini arıyor. Arsenal’e transfer olan ve iyi başlangıç yapan Arshavin, son yıllarda yaşadığı forumsuzluk yüzünden hocası tarafında yedek bırakıldı. Geçen sene ara dönemde eski takımı Zenit’e kiralık olarak gelen yıldız oyuncu forma şansı bulsa da eski formundan uzak oyun sergiledi.

Rus milli takımın 2012 Avrupa Şampiyonası kadrosunda yer alan Arshavin, alınan başarısız sonuçların ardından milletvekili ile tartışmış ve yoğun eleştiriye maruz kalmıştı. Transfer döneminde başka takıma gidemeyen ve Arsenal’e geri dönmek zorunda kalan Arshavin, son Rusya – Kuzey İrlanda kadrosuna da çağırılmadı.

Arsenal’ın hocası Arsene Wenger, Rus oyuncunun iyi çalışması ve maçlara konsantre olması halinde tekrar kadroya alacağını tekrarlayarak öğrencisine yol gösterdi. Rusya milli takım hocası Fabio Capello ise, Arşavin’in düzenli olarak takımında forma giymesi halinde tekrar milli takıma çağırabileceğini dile getirdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu