FutbolGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Eskişehirspor ve Sivasspor’un kader günü!..

Eskişehirspor ve Sivasspor’un kader günü!.. Eskişehirspor ve Sivasspor’un Avrupa kupalarına katılıp katılamayacağı bugün belli olacak. Kararı Karabük ve Bursaspor da heyecanla bekliyor…

UEFA, Eskişehirspor ve Sivasspor hakkında 2011 yılındaki Şike Davası kapsamında, 21 Mayıs’ta disiplin soruşturması başlatmıştı. HTSpor’un haberine göre, iki kulüp hafta başında İsviçre’nin Nyon kentinde sözlü savunmalarını yaptı. Savunmaların yeterli bulunmaması halinde UEFA, Eskişehirspor ve Sivasspor’un Avrupa kupalarına katılma hakkına tedbir koyarak, dosyayı Disiplin Kurulu’na sevk edecek.

UEFA kurallarına göre, takımların Avrupa kupalarında yer alabilmeleri için dolaylı ya da doğrudan herhangi bir şike sürecine karışmamış olmaları gerekiyor.

UEFA’dan 1 kulübe men cezası gelmesi durumunda Karabükspor, 2 kulübe men cezası gelmesi durumunda ise Karabükspor ve Bursaspor’a Avrupa Ligi’ne katılım hakkı doğacak. Kasımpaşa, ligi Karabükspor’un üzerinde bitirmesine rağmen UEFA Kulüp Lisansı alamadığı için Avrupa kupalarına katılamıyor.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu