FutbolGündem

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal’dan futbolcularına uyarı!..

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal’dan futbolcularına uyarı!.. Yanal, oyuncularını pas hataları konusunda uyardı. Beklenini bir türlü veremeyen oyuncularına ikazda bulunan Yanal, Karabükspor maçında yapılan hataları öğrencilerine izletecek…

Fenerbahçe’de Teknik Direktör Ersun Yanal, 2-1 kaybedilen Karabükspor maçının sebebi olarak pas hatalarını işaret etti. Karşılaşma boyunca futbolcularını sık sık uyaran Yanal, sezon başından beri sağlanan pas trafiğinin bir türlü kurulamaması sebebiyle bir hayli sinirlendi. Ntvspor’un haberine göre, Yanal, Karabükspor maçında orta saha hücum hattı arasında özellikle Mehmet Topal ve Dirk Kuyt’ın alışagelen pas bağlantılarını bir türlü sağlayamaması sebebiyle uyarılarda bulundu.

Orta sahadaki koordinasyonsuzluğu hamleleri ile değiştirmeye çalışan tecrübeli çalıştırıcı, oyuna sonradan dahili ettiği Mehmet Topuz’un da özellikle kendisinden beklenen uzun toplarda oldukça etkisiz kalması sebebiyle hayal kırıklığına uğradı. Maçın ardından yardımcılarıyla uzun bir görüşme yapan Yanal, aynı hataların yapılmaması için gereken önlemlerin alınmasını istedi.

Fenerbahçeli futbolcularsa her zamanki performanslarından uzak kalmalarını Karabükte’ki soğuk hava sebebiyle buz kesen saha zemine bağladı. Karşılaşmanın ardından basın toplantısında konuşan Mehmet Topal, “Bu sahada top oynamak akıl mantık işi değil. Şampiyonlar Ligi maçı kar üzerinde oynanmıyor ama biz buzun üstünde oynuyoruz. Bunu bahane olarak görmüyoruz. Karabük takımı da bu sahada mücadele etti.

Bu şartlarda en az hatayı yapan maçı kazanacaktır. En az hatayı yapan da Karabük takımıydı” ifadelerini kullandı. Ersun Yanal’ın maçın 90 dakikalık bölümünü öğrencilerine izleteceği ve nerelerde hata yapıldığını tek tek anlatacağı öğrenildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu