FutbolGündem

Galatasaray Eski Başkanı Ali Uras; Hariçten gazel okumak kolay

Galatasaray Eski Başkanı Ali Uras, NTV Spor Radyo’ya yaptığı çarpıcı açıklamalarda, “İnan Kıraç’ı Galatasaraylılar başkan olarak görmek istemiştir, O hiçbir zaman bunu kabul etmemiştir. Gönül ister ki İnan Kıraç Başkan olsun, bir de O’nun başkanlığını görelim” dedi.

Geçtiğimiz hafta Galatasaray Kulübü’nün internet sitesinde “Beş eski başkan, Polat ile yönetimine tam destek verdi” açıklaması yapılmış ancak sonrasında Selaatin Beyazıt’ın “Benim deklarasyondan haberim yok” şklindeki ifadeleri gazete sayfalarına yansımıştı.  Deklarasyonda imzası bulunan eski başkanlarda Ali Uras NTV Spor Radyo’da yayınlanan Bülent Yüksel ile Sportif Görüş programına katıldı ve Beyazıt’ın son çıkışını değerlendirdi. Ali Uras’ın Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç hakkında yaptığı yorumsa çok ilginçti…

Ali Uras, “Selaattin Beyazıt’ın haberi olmadan O’nun adına açıklama yapacak kadar çirkin davranışın içinde olmamız mümkün mü? Selaattin Başkan’la az önce konuştuk, bazı noktalarda bizimle farklı düşünüyor olabilir, aksini iddia edemem. Ama Başkanlar toplantısından önce bana ‘acil şehir dışına çıkmam gerekiyor, bana vekalet edin, sizin fikriniz benim fikrimdir’ demişti” diye konuştu.

Galatasaray Eski Başkanı Ali Uras; Hariçten gazel okumak kolay

“Burası yeniçeri ocağı mı?” diyen Ali Uras şöyle devam etti;  Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ile Başkan Adnan Polat arasındaki gerginliği ise, “Eski başkanlar olarak “En iyi başkan şimdiki başkan” demedik. Futbolda mutlak başarısızlık var ama “yönetimi alaşağı edelim, yeni yönetim gelsin, başarılı olacak” diye de kaide yoktur.

Çayı geçerken at değiştirmenin doğru olmayacağını ifade ettik. Bukadar hadiseyi körüklemenin manası yoktur. Burada el birliğiyle butoplumu ayağa kaldırmak gerekir. Nasıl olsa yakın zamanda olağan seçim var. Kaldı ki İnan Kıraç’ı Galatasaraylılar başkan olarak görmek istemiştir, O hiçbir zaman bunu kabul etmemiştir. Gönül ister ki İnan Kıraç Başkan olsun, bir de O’nun başkanlığını görelim.

Bakalım ne kadar başarılı olacak? “Uzaktan gazel okumak kolaydır” derler ama hakikaten o sorumluluğu aldığın zaman, son derece zor bir iştir. Onun için, birden bire insanları tepeye çıkarmanın ya da aşağı atmanın bir manası yok. Biz büyük kulüpsek, görevimiz, seçtiğimiz başkanı, görev süresinin sonuna kadar müdafa etmektir. Burası yeniçeri ocağı değil ki!” şeklinde yorumladı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu