Futbol

John Carew iki yıl hapis ve ağır para cezasıyla karşı karşıya

Bir dönem Beşiktaş'ta da forma giyen Norveçli golcü John Carew hakkında hapis cezası çıktığı öğrenildi.

Eski Aston Villa ve Beşiktaş’ın forvet oyuncusu John Carew, dolandırıcılık suçlamalarını kabul ettikten sonra iki yıl hapis ve 45.000 £ para cezasıyla karşılaşması bekleniyor.

Savcılar John Carew için hapis cezası talep etti

John Carew’in yargılandığı Oslo Bölge Mahkemesi’nde savcılar tarafından Carew için hapis cezası talep edildi.

Savcılık 43 yaşındaki Carew’in yetkililere verilen bilgileri düzeltmek için birçok fırsatı olduğu konusunda ısrar ettiklerin, ancak Carew’in bunu yapmamayı tercih ettiğini belirttiler.

Maliye ve TAX konularında Deloitte Advokatfirma’sında uzmanlaşmış olan savcılık makamının avukatı Ragna Flaekoy Skjakodegard, “Carew’in vergi makamlarına verilen bilgileri düzeltmek için birçok fırsatı oldu. Ancak Carew, eylemlerinin arkadaşı, avukatı ve eski ajan Per A. Flod’un kötü tavsiyesinin sonucu bunları düzeltmediğini ifade etti. Flod’un tavsiyesinin onu kendi ülkesinin dışından gelir ve varlıkları gizlemeye yönlendirdiğini” söyledi.

Bir süredir devam eden ve Oslo Bölge Mahkemesi’nde karara bağlanan olayda Carew’in 2 yıl hapis ve 45 bin euro para cezası aldığı ortaya çıktı. Vergi kaçırdığı ve devlet otoritelerini dolandırdığı suçlamalarıyla gündeme gelen John Carew, ilk olarak 4 ay önce mahkemeye çıktı. Bugüne kadar gerekli işlemleri yaparak cezadan kurtulabilecek olan Carew’in sorumluluğunu yerine getirmediği için ceza aldığı belirtildi.

Cezaya itiraz hakkını kullanacak olan Carew’in avukatının kendisini yanlış yönlendirdiğini ifade ederek hukuk mücadelesine giriştiği ifade edildi.

Carew katıldığı son duruşmada avukatı hakkından “Ona körü körüne güvendim. Haklı olduğuna ikna oldum. Beni neredeyse bir kukla gibi kontrol etti. Ona bu kadar güvenmemin büyük bir ihmalkarlık olduğunu anlıyorum, ama bu yüzden yaptım.”

John Carew, 15 yıldan fazla bir süre profesyonel bir futbolcu olarak çalıştı

John Carew 2004’te geldiği Beşiktaş’tan 2005’te 7.5 milyon euroya ayrılarak siyah beyazlılara rekor gelir elde ettirmişti.

Kazandığı paranın büyük çoğunluğu yurt dışından geldi ve Valencia, Roma, Lyon ve Beşiktaş gibi takımlarda forma giydi.

NationalTurk Haber

Dört yıl Aston Villa’da , bir yıl West Ham’da oynadı ve Stoke City’da kiralık yarım sezon geçirdi .

John Carew ülkesini 91 kez temsil etti ve 24 gol kaydetti.

Ayrıca üç kez Norveç’te yılın futbolcusu ödülünü kazandı

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu