FutbolGündem

Kayserispor’dan sert cevap; Galatasaray’a satılacak oyuncumuz yok!..

Kayserispor Başkanı Recep Mamur, Galatasaray’ı futbolcuları Amrabat’ı ayartmaya çalışmakla suçladı ve  “Galatasaray’ın hiçbir etiğe uymayan, saldırgan, ayartarak transfer yapma stili bugün ortaya çıkmamıştır” dedi.

Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, Galatasaray Kulübü’nün etik olmayan davranışlar içerisinde bulunarak futbolcuları Noureddine Amrabat’ı ayartmaya çalışmakla suçladı. Mamur, Galatasaray’ın bu futbolcuyu transfer edebilme adına kendilerinden habersiz girişimlerde bulunarak Fas Milli Takım Teknik Direktörü Eric Gerets’i aracı yaptığını açıkladı.
Recep Mamur, Amrabat’ın Galatasaray tarafından transfer edilmek istendiği yönünde çıkan haberlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Başkan Mamur, Galatasaray Kulübünün sözleşmeli oyuncuları Noureddine Amrabat ile ilgili olarak Ali Dürüst aracılığı ile 30 Kasım tarihinde arandığını ifade etti. Bu bilginin doğru olduğunu anlatan Mamur, ancak oyuncularının ve temsilcisinin en az bir aydır çeşitli aracılar kullanılarak ayartılmaya çalışıldığını söyledi. Başkan, bunların içinde en tuhaf olanının Fas Milli Takım Teknik Direktörü Eric Gerets’in oyuncularını milli takımda iken kendisiyle Galatasaray adına görüşme yapması olduğunu duyurdu.

Başkan Recep Mamur, sonrasında yaşanan süreçle ilgili de şu bilgileri verdi; Her iki kulüp arasında bir sorun yaşanmaması için ben bizzat Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Lütfi Arıboğan’ı arayarak Galatasaray Kulübü ile görüşmesini ve etik olmayan bu yoldan vazgeçmeleri için aracı olmasını rica ettim. Lütfi Arıboğan’ın çabalarına rağmen Galatasaray Kulübü’nün ayartma girişimleri durdurulamamıştır. Ali Dürüst beni bu durum üzerine arayıp, ‘bu konu kapanmıştır’ dedi. Bildiğiniz gibi Galatasaray Kulübü’nün hiçbir etiğe uymayan saldırgan, ayartarak transfer yapma stili bugün ortaya çıkmamıştır. Bu durum bir Galatasaray geleneği olmuştur.

Daha öncede futbolcularıyla ilgili Galatasaray Kulübünün etik olmayan girişimleri olduğunu hatırlatan Recep Mamur şöyle konuştu; Gökhan Ünal, Mehmet Topuz, Ali Turan ve daha bu sezon başında Franco Dario Cangele’ye de aynı yöntemler denenmiş ve kulübümüze büyük zararlar verilmiştir. Sezon başında Fanco Dario Cangele’yi satmayacağımızı bildirmemize rağmen, Arjantin’deki oyuncunun menajerine ulaşılmış, aynı senaryo uygulanmıştır.

Ortaya çıkan durum şudur; Galatasaray Kulübü yüksek mali imkanları, mazisinden kaynaklanan kamuoyu gücü ile bizleri hiçe saymak gibi önlenemez bir kibir içindedir. Kendilerine her şeyi hak gören hukuk, kural tanımayan muhteşem mazilerinin oluşturduğu gücün mirasını yiyen bu anlayışın temsilcilerine, başkanlığını yaptığım Kayserispor bundan önceki olaylarda olduğu gibi bu olayda da gereken cevabı verecektir.

Recep Mamur, oyuncuları Noureddine Amrabat’ı takımda kalacağını ifade ederek, “Eğer bir gün oyuncu satmak istersek bu kulüp kesinlikle Galatasaray olmayacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu