FutbolGündem

Nordin Amrabat; Belhanda Fenerbahçe’de oynamak istiyor

NationalTurk’ün haberine göre, Galatasaray’da forma giyen Nordin Amrabat, Fas milli takımından arkadaşı Belhanda’nın Fenerbahçe’ye transferi hakkında açıklamalarda bulundu.

NationalTurk’ün haberine göre, Radyospor’dan Özgür Sancar’a konuşan Amrabat, milli takımda oda arkadaşı olan Belhanda hakkında sorulan bir soruya “Ona İstanbul’un ne kadar güzel bir şehir olduğunu anlattım. ‘Türkiye’deki lig yarışı çok heyecanlı. Türkiye fantastik bir ülke ve çok önemli bir futbol atmosferi var’ dedim. Belhanda da aynı şekilde düşünüyor. Türkiye’nin müslüman bir ülke olması da onun kararı üzerinde çok etkili. Türkiye’de mutlu olabileceğine inanıyor. Ayrıca Türk taraftarların çoşkusu, Fransa’dakinden çok daha üst düzeyde. Bu da onu heyecanlandırdı” yanıtını verdi.

Nordin Ambrabat, “Belhanda bana Fenerbahçe’nin kendisi için çok iyi bir teklif verdiğini ve bundan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Fakat kulüpler düzeyinde anlaşma sağlanamamış. Son konuşmamızda ‘İnan ne olacağını bilmiyorum’ dedi. Durum karışık. O da ne olacağını bilmiyor. Ama Türkiye’yle ilgili düşüncesi son derece pozitif; fakat İngiltere’den de teklifler aldı. Hangi takım olduğunu bilmiyorum; ama bu tekliflerin ciddi olduğunu söyledi” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu