Haber

“Olimpiyatları ciddiye almadık!”

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı, 2008 Pekin Olimpiyatları’nın, Türk Sporu’nun iyi yöneltilmediğini ve federasyonların iyi çalışmadığını bir kere daha belgelediğini söyledi.

Best FM’den Özkan Öztürk’e konuşan Bayatlı, özellikle Çinli sporcuların bu oyunlarda her madalyayı alabilmek adına büyük bir hırs içinde olduğunu vurgularken, “Nitekim her branşta Çinli sporcuların başarılarını görüyoruz. Artı bunun yanı sına bir de Uzakdoğu ülkelerinin büyük gayretleri var. Biz ise her zamanki gibi yanlışlarımızın bedelini ödüyoruz. Mesela halterdeki sporcumuz müsabaka öncesi 4 kilo vermeye çabalıyor. Bunu Türkiye’de iken yapması lazım. Biz burada bir kere daha federasyonların iyi çalışmadığını gördük” dedi.

Serbest güreşlerin başlaması ile birlikte yeni madalyalar gelebileceğini de belirten Bayatlı, “Şimdi eski şampiyon güreşçiler hoca olacaklar diye bir şey yok. Çünkü hocalık başka bir şey. Bence branşlarında başarı kazanmış yabancıların deneyiminden faydalanmak gerek. Bu tabii mutlaka hocalık ile de olmaz. Bir seminer verilebilir başka bir aktivite olabilir. Bence bunlar yapılmalı” dedi. Türkiye’de amatör branşların medya tarafından görmezden gelindiğini bir kez daha vurgulayan Togay Bayatlı, “Bir futbol var biraz da basketbol ama bakıyorsunuz olimpiyatlarda futbol branşında yokuz. Eğer amatör sporları gündeme getirip yazmazsanız başarısızlıkta da söz söyleme hakkınız olmaz. Medyanın acilen amatör branşlara eğilmesi lazım. Federasyonların olimpiyatları ciddiye alıp ciddi bir hazırlık yapmaları gerekiyor. Yoksa başarı beklemek hayalcilik olur” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu