DünyaGündemSon Dakika

Özbekistan Milli takımı ile özel maç!

Türkiye ile Özbekistan A Milli futbol takımları, 14 Ağustos’ta Taşkent’te hazırlık maçı yapacak.

Özbekistan Futbol Federasyonu Milli Takımlar Merkezi Direktörü Askar Talibjanov, ”Özbekistan ve Türkiye A Milli takımlarının, 14 Ağustos’ta Taşkent’te ilk defa bir hazırlık maçında karışalacağını belirterek, bununla ilgili olarak iki ülke futbol federasyonlarının mutabakat sağladıklarını” belirtti.

Taşkent’teki Pakhtakor Stadı’nda oynanacak hazırlık maçı çerçevesinde, Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinin dün Taşkent’te incelemelerde bulunduğunu dile getiren Talibjanov, Dünya Kupası finallerine doğrudan katılma şansını kaçıran Özbekistan Milli Takımı’nın Ürdün ile eylül ayında oynayacağı 2 maç öncesinde önemli bir hazırlık maçı olacağını söyledi.

Dünya Kupası 2014 Asya Kıtası A Grubunda 3. olan Özbekistan, B Grubunda 3. sırada tamamlayan Ürdün ile 6 Eylül’de deplasmanda, 10 Eylül’de ise Taşkent’te oynayacağı maçların sonucunda başarılı olması halinde Güney Amerika’da 9 takımın mücadele ettiği grubu 5. sırada tamamlayacak takım ile Dünya Kupası finallerine katılma şansını yakalamak için sahaya çıkacak.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu