FutbolGündemTransfer

Şereflilerden Daha İyi Biliyorum

Kupa ve Şampiyonlar Ligi defterlerini kapatan Fenerbahçe, şampiyonluk şansını da zora soktu. Büyük yatırımlar yapması ve seneye 3 kupa hedefiyle başlamasına karşılık Fenerbahçe’nin hedeflerinden bir bir uzaklaşmasını neye bağlıyorsunuz?

Yanlış yatırımlar yapıyorlar. ‘Ben böyle demiştim’ demekten artık bıkıyorum ve utanıyorum. Daha şu sohbetlerin başladığı 1. günden itibaren bir kere ‘Fenerbahçe iyi takım’ dedim mi? Fenerbahçe kötü takım, daha kötüsü Fenerbahçe’yi yönetenler, Fenerbahçe’nin kötü takım olduğunu farkında değiller.

‘Doğru seçimler yaptıklarına inanıyorlar’ diye bütün ilk yarı boyunca uyardım. Fenerbahçe’nin savunmasına çok iyi bir adam lazım, orta sahasına çok iyi bir adam lazım, forvetine çok iyi bir adam lazım. Çünkü eldeki mevcutlarla olmadığı belli.

Kezman ile olmuyor, Alex ile olmuyor. ‘Alex oyun kurucu değil’ demekten dilimde tüy bitti. Ayağına top gelirse ve gününde olursa tamam. Galatasaray maçında gününde değildi. Alex’in kaçırdığı golleri göz önüne getirin… Peki gollerin, pozisyonların dışında ne vardı Alex’te? Bir oyun kurucu olarak bir vasfını gördünüz mü?

DÜŞMAN İLAN ETTİLER
Galatasaray’ın beki Emre’nin attığı pasları, atamadı Alex!.. İnanılır gibi değil ama ben bunları söylediğim için Fenerbahçe düşmanı oldum. Şerefsiz oldum, ahlaksız oldum. Fenerbahçe benim köyüm değil. Doğru söyleyeni niye 9 köyden kovuyorlar!..

Bir düşün bakalım, ne diyor bu herif!.. Ne diyor diye bir düşün!.. Edu ile Lugano’nun Fenerbahçe’ye kaybettirdiği maçları, puanları bir düşünün. Haksız mıyım ben “Bu takıma iyi bir stoper lazım” derken! Hâlâ Fenerbahçe’nin oyun kurucusu yok. Lig bitiyor. Haksız mıyım “Takıma bir oyun kurucu lazım” derken!.. Hâlâ Fenerbahçe’nin bir golcüsü yok.

Haksız mıyım ben “Bu takıma bir skorer lazım” derken. “Bunları ara transferde muhakkak yapın. Şampiyonlar Ligi’ni, ligi istiyorsanız bunları yapın” diyen adam güya onlara göre ‘şerefsiz, fanatik bir Galatasaraylı.’ Galatasaraylı adam Fenerbahçe’ye akıl verir mi?

HEPSİ DOĞRU ÇIKTI
Üstelik Galatasaray’ı da en sert şekilde eleştiren sizsiniz.
Evet. Galatasaray beni mahkemeye veriyor. Eleştirdiğim için. Beşiktaşlılar eşcinsel olduğumu söylüyorlar!.. Kimsenin eleştiriye tahammülü yok. Gelsinler, bana “Şerefsiz” diye bütün Fenerbahçe yönetimiyle birer birer bunları tartışayım.

1. günden beri Fenerbahçe hakkında söylediklerimin hangisi çıkmadı! Aziz Yıldırım, ‘Ben yanlış yaptım, ben eksikleri göremedim. Ben yanlış transferlere büyük paralar harcadım’ dememek için Hıncal Uluç ‘Şerefsiz’ ilan ediliyor.

Ama o şerefsiz Fenerbahçe’yi o şereflilerden daha iyi biliyor. Daha iyi analiz ediyor, eksiğini kusurunu daha iyi söylüyor. Güneş balçıkla sıvanmaz. İşte bugün geldiğimiz noktada kimin haklı olduğu ortaya çıkmıştır. Fenerbahçe’nin temmuzda yapacağı transferleri de göreceğiz.

Yapacakları transferlerle Hıncal mı haklı, kendileri mi haklı onu da göreceğiz. Bu kafada gittikleri zaman, bir şey olmayacağını gördükleri için dank etti kafalarına. Şimdi bu dediğim transferleri yapacaklar. O zaman ben de soracağım. ‘Daha önce neredeydiniz’ diye. O transferleri yaptıkları gün ‘Hadi bakalım şerefsizden özür dileyin şimdi’ diyeceğim.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu