FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Mehmet Ali Aydınlar; Futbol Disiplin Talimatı’nın 58. maddesini ben de yanlış buluyorum

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, 58’inci madde ile ilgili fikrini açıkladı. Mehmet Ali Aydınlar, “Futbol Disiplin Talimatı’nın 58. maddesini ben de yanlış buluyorum. Ancak soruşturma sürdüğü sırada değiştirilmesi doğru değil” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası’nın 2011-2012 sezonu için yayın ve isim hakkının verildiği törenin ardından Mehmet Ali Aydınlar, gündemdeki konular hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Mehmet Ali Aydınlar, Futbol Disiplin Talimatı’nın 58. maddesi hakkında “Küme düşmenin kaldırılmasını ben de istiyorum” şeklinde görüş belirttiği iddialarıyla ilgili de konuştu.

Habertürk Gazetesi’nin haberine göre, Başkan Mehmet Ali Aydınlar “Ziraat Türkiye Kupası öncesinde yapılan sohbette ‘Futbol Disiplin Talimatı’nın 58. maddesini ben de yanlış buluyorum. Ancak soruşturma sürdüğü sırada değiştirilmesi doğru değil. Bu maddede şike yapanla, şikeye teşebbüs eden; teşvik primi alan ile buna teşebbüs eden de aynı cezaya çarptırılıp küme düşüyor. Bunların ayrı kategorilendirilmesi gerekiyor’ ifadelerini kullandım. Ayrıca bugüne kadar hiçbir ortamda ‘Küme düşürülmesinin kalkmasını ben de istiyorum’ şeklinde bir ifadem olmamıştır” diye konuştu.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu