FutbolGündem

Trabzonspor’da Liverpool maçı öncesi efsane isimler bir araya geldi

Trabzonspor’un 1976-1977 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası 2. turunda Liverpool ile yaptığı maçta görev yapan oyuncu, teknik heyet ve yöneticiler bir araya geldi.

Mehmet Ali Yılmaz  Tesisleri’nde gerçekleştirilmen buluşmaya, Kulüp Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Teknik Direktör Şenol Güneş, Divan Başkanı Ali Özbak, yönetim kurulu üyeleri ile 1976-1977 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası 2. turunda Liverpool ile oynanan maçta da görev bulunan yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve futbolcular katıldı.

Teknik Direktör Şenol Güneş, burada yaptığı konuşmada, sözlerine o dönemde Avni Aker Stadı’nda Liverpool’un 1-0 yenildiği maçta penaltıdan golü atan merhum Cemil Usta’yı anarak başladı. O maçta kendisi de görev yapan Güneş, “34 yıl önce birlikteydik, yine birlikteyiz. İnşallah uzun yıllar sonra tekrar bir arada oluruz. Bu toplantılar bir araya gelmek için bahane. Her zaman birlikte olmalıyız.” dedi.

Eskiden dünyaya örnek bir takım olduklarını, ancak bunu anlatamadıklarını ifade eden Güneş, şimdi bunu pazarlama döneminde olduklarını kaydetti.

Toplantıya katılan dönemin yönetim, teknik heyet ve futbolcuları da sırasıyla söz alarak anılarını anlattılar. Daha sonra da 1976 yılında oynanan Liverpool maçında giyilen efsane formalar, efsane oyunculara hediye edildi. Efsane kadro, formaları giyerek eski günleri yad etti.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki anlamlı buluşmaya Teknik Direktör Ahmet Suat Özyazıcı, efsane kadrodan Şenol, Turgay, Necati, Kadir, Bekir, Ali Yavuz, Serdar, Ali Kemal, Hüseyin, Ahmet, Mehmet Cemil, malzemeci Mehmet Yazıcı, dönemin yönetim kurulundan da Nizamettin Algan, Besim Kahraman ve Salih Erdem katıldı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu