FutbolGündem

Guus Hiddink; Grup ikinciliğini elde etmek için iki maçı da kazanmak zorundayız!..

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, 2012 Avrupa Şampiyonası Grupları’nda grup ikinciliğini elde etmek için kalan iki maçlarını kazanmak istediklerini söyledi.

Yarın akşam 2012 Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri’nde Almanya ile oynanacak karşılaşma öncesinde Swiss Otel’de düzenlenen basın toplantında konuşan Guus Hiddink, “Gruplar belli olduğunda bu grupta işimiz her ne kadar zor olsa da birinciliği hedeflemiştik. Almanya’nın turnuvalarda kafaya oynayan takım olduğunu düşünürsek birincilik hedefini gerçekleştiremezsek grupta ikinciliği hedeflemek gerekiyordu. Son iki maçı alarak bunu başarmak istiyoruz. Ben ancak Türk Milli takımının finallere kalırsa başarılı olarak sayarım takımın iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Son iki maç kaldı. Kasımda herşey olumlu sonuçlanmasını bekliyorum” diye konuştu.

Bir gazetecinin, “Yarın sahada nasıl bir milli takım olacak. Almanya’dan puan almak için neler yapmamız gerekiyor.” şeklindeki sorusuna tecrübeli çalıştırıcı, “Daha öncede belirtmiş olduğum gibi Almanya bu grubun favorisiydi. Almanya Milli Takım’ına oynayan alan bırakmamak gerekiyor. Çok hızlı koşuyor ve iyi atağa çıkıyorlar. Alanları daraltıp onları etkisiz hale getirmek istiyoruz” diye cevap verdi.

Guus Hiddink; Grup ikinciliğini elde etmek için iki maçı da kazanmak zorundayız!..

Başka bir gazetecinin “Maç oynanmadan bir puna razı olur muydunuz. Gerçekçi olursak beraberlik iyi sonuç olur mu ?” şeklindeki soruya ise Hiddink şu cevabı verdi; Bu aralar çok espirili sorular geliyor. Futbol tarihinde oynanmadan birçok maçta beraberliğin konuşulduğunu çok gördük. Ben her maçımı galip gelmek için oynarım. Bunu yarın akşam gerçekleştirirsek muhteşem bir sonuç olur. Ancak tabiki yarın maçın gidişatına bakmak gerekiyor. Üstün oynayıp berabere kalırsak mutluluk duymam. Ama genel olarak yarınki maçta her şeyimizi vermemize rağmen berabere bitecek olursa üzülmem, memnun olurum.

Hiddink, sezon başlamadan önce Türk futbolunda yaşanan şike soruşturması nedeniyle liglerin geç başlamasının Türk futbolunun imajını bayağı etki yaptığını ancak milli takıma gelen oyuncuların ortay koymuş olduğu performansın ise kendisini mutlu ettiğini iade etti.

Holladalı çalıştırıcı, Almanya’daki Türk futbolcuların genç yaşlardan itibaren takımlarında forma şansı bulabildiğini ancak bunun Türkiye’de ise o kadar fazla olmadığını kaydederek, “Gençlere önem vermek gerekiyor. Gelecek gençelerde. Kulüplerle görüşüp gençlere şans tanınmasını zorlamak gerekiyor” dedi.

Öte yandan gazetecilerin Türk Milli Takımı’ndaki geleceği konusundaki sorulara ise Hollandalı çalıştırıcı, şu cevabı verdi:
“Bunları şu anda düşünmek henüz erken. Önümüzde 4 tane maç var. Play-off’lara kalıp, oynamayı hedefliyoruz. 4 maçı geçip ondan sonra önümüze bakmamız lazım. Milli Takım’ın geleceği için plan ve projeler mutlaka şart. Bunların içinde olup olmayacağımı bilemiyorum. Artık çok genç değilim. Ben büyük geleceğimi geçmişte yaşadım.

Belçikalı bir gazetecinin “Belçika Milli Takım Teknik Direktörü Georges Leekens’in ümitleri var. Belçika’nın şansını nasıl yorumluyorsunuz ?” sorusuna ise Hiddink, şöyle cevap verdi:
“Leekens’in ümitlenmeyi seven bir yapısı var. Gruptaki geleceğimiz kendi elimizde bu nedenle Leekens’in ümitlenmesi için iki maçı kaybetmemiz gerekiyor. Karşımızda 10 maçını da kazanmak isteyen bir Almanya var.”

Servet Çetin; Kazanmak için gerekli arzuyu göstereceğiz

Basın toplantısına katılan milli futbolcu Servet Çetin de, Almanya karşısında gerekli arzuyu gösterip istedikleri sonucu almak istediklerini söyledi. Milli futbolcu, “Almanya’da oynadığımız bir karşılaşma olmayacak. Almanya’nın karşısında daha iyi bir milli takım göreceksiniz. Daha çok kazanmak isteyen bir ekip olarak mücadele edeceğiz ve gerekli puanları alacağız. Kolay maç olmayacak” diye konuştu.

Servet Çetin, Almanya Milli Takımı’nda forma giyen Mesut Özil içinse, “Biz kendisiyle gurur duyuyoruz. Milli Takım’ı seçip seçme konusunda tercih hakkı kendisindir. Tercihler yargılanmamalı. Oyuncu olarak onu takdir ediyorum ve onu beğeniyorum” dedi.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu