Futbolu buradan takip et !
Gaziantepspor ‘lu Cenk Tosun çocukluk hayalini gerçekleştirdi
25 Şubat, 2011 | 17:24

Gaziantepspor ’un başarılı forveti Cenk Tosun, milli takım tercihini, Türk Milli Takımı ’ndan yana kullandı.

Cenk Tosun ve Gaziantepspor Başkanı İbrahim Halil Kızıl, konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyerek, Cenk Tosun ‘un milli takımı tercihinden, Gaziantepspor ’a transferine kadar birçok konuya açıklık getirdi. Cenk Tosun, milli takım tercihiyle ilgili çok şeyin yazılıp, çizildiğini hatırlatarak, son noktayı koymak için toplantı düzenlediklerini belirtti.

Gaziantepspor ‘lu Cenk Tosun, küçüklüğünden beri hayalinin A Milli Takım ‘da oynamak olduğunu kaydetti. Cenk Tosun, Türkiye için herşeyini vereceğini dile getirdi. A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink ile görüştüğünü söyleyen Cenk Tosun şöyle konuştu; Çok iyi şeyler anlattı. Benimle ilgili çok iyi şeyler düşündüğünü söyledi. Milli maça çağırmak istediğini söyledi.

Ailem ve hocamla görüştüm, başkanımla görüştüm, bu kararı verdik. Türk Milli Takımı ‘nı seçtim. Küçüklüğümden beri hayalimdeydi, A Milli Takım ‘da oynamak. Anavatanım için herşeyimi vereceğim. Milli takımı seçtim, inşallah bundan sonra herşey iyi gider. Türk Milli Takımı ‘nı seçmesinde, ailesi, hocası ve başkanının etkili olduğunu anlatan Cenk Tosun şöyle devam etti; En etkili insanlar bunlardı.

Türk Milli Takımı’nın perspefktif olarak daha iyi olduğunu söylediler. Bende onlara güvenerek, Türk Milli Takımı ‘nı seçtim. Hiddink de çoktandır beni izlediğini, Gaziantepspor ’a gelmekle en iyisini yaptığımı, futbolumu şımarmadan devam ettirmemi söyledi. İleride birkaç genç oyuncuyla çok iyi işler yapacağımızı düşünüyor. Çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Cenk Tosun; Benim Gaziantepspor ‘a gelmem için hocam Tolunay Kafkas çok uğraştı

Cenk Tosun, Gaziantepspor ’da daha çok oynama şansı bulacağını düşündüğü için Gaziantepspor ’a ‘evet’ dediğini belirtti. Tolunay Kafkas ’ın kendisini Gaziantepspor ’a transfer etmek için çok uğraştığını söyleyen Cenk Tosun, şöyle konuştu; Başkanımızın kardeşi Mustafa Kızıl da çok uğraştı. Çok emek verdiler, içim buraya daha çok ısındı. Doğru kararı verdiğime inanıyorum. Gaziantepspor’a hızlı alışacağımı ve gollerimi atacağımı sanmazdım.

Takım arkadaşlarım beni çok iyi adapte ettiler. Problem yaşamadım. Gollerimi devam ettirmek istiyorum. Basında yazılanlar, televizyonda konuşulanlar beni ilgilendirmiyor, ben futboluma bakıyorum. Gurbetçi futbolcuların milli takımı tercih etmemde etkisi yok. Ama görüştüğüm futbolcular var. Ama onların etkisi olmadı, kendi kararımdı bu.

Gaziantepspor Başkarı İbrahim Kızıl; Herkesin ülkesire karşı sorumluluğu var

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl ise haftalardır, Cenk Tosun ile ilgili Alman Milli Takımı, Türk Milli Takımı hakkında hergün yazılıp çizildiğini belirtti. Her kafadan birşeyler çıktığını kaydeden İbrahim Kızıl, herkesin ülkesine karşı sorumluluğu olduğunu, Cenk Tosun ’un da sorumluluğunun bilincinde hareket ettiğini dile getirdi.

İbrahim Kızıl, milli takım yetkililerille görüştüklerini, Cenk Tosun ‘un da milli takım hocası Guus Hiddink ile görüştüğünü de belirterek, (Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile görüştük. Federasyon ve Milli Takımın ısrarı üzerine, Cenk Tosun tercihini Türk Milli Takım ’dan yana kullandı. Ülkeye birkaç yerde borcumuz vardır. Bir askerlikte borcumuz vardır. İkincisi milli ve manevi günlerde; milli takım olur, ülkemizi temsil eden yerlerde olur. Ülkemizi tercih etmemiz herşeyden öncedir. Cenk kardeşim, ailesi ve hocamızın katkısıyla Türk Milli Takım ’da oynamak istedi” diye konuştu.

Cenk Tosun ‘un bundan sonra Türk Milli Takımı ’nda oynayacağını belirten İbrahim Kızıl, Cenk Tosun ‘un milli takıma katkıda bulunacağına inandığını vurguladı. İbrahim Kızıl, Cenk Tosun ‘un yaşının daha genç olduğunu, iyi günlerini görmeyi ümit ettiğini aktardı. Cenk Tosun ‘a, Türk Milli Takımını seçtiği için teşekkür eden Başkan İbrahim Kızıl, bu futbolcuyu Gaziantepspor renklerine bağlamak için 1 buçuk yıl çalıştıklarını anlattı.

İbrahim Kızıl; Cenk Tosun Galatasaray yerine bizi tercih etti

İbrahim Kızıl, Cenk Tosun ‘un kafasında Almanya ’da kalmak olduğunu, kulüp olarak çoktan beri izlediklerini de belirterek şunları söyledi; ‘Bizzat kardeşimi bu işle görevlendirmiştim. Ailesi ve kendisiyle Almanya ’da görüştüler. Maçları olduğu için kendisiyle çok görüşülemedi. Ailesiyle daha çok görüşüldü. Bunu Galatasaray duyunca harekete geçti. Daha önce Cenk’i bilmiyorlardı. Bu sefer Cenk’i transfer etmeye çalıştılar.

Basında çıkan haberler yanlış. Sanki Galatasaray kaçırdı gibi yansıtılıyor. Biz daha önce biliyorduk, Galatasaray bunu buldu. Biz daha sonra transfer etmeye çalıştık sanılıyor. Cenk Tosun ‘un geleceği olan, Türk Milli Takımı ‘na ve Türk futboluna katkı sağlayacağını biliyorduk. Cenk Tosun ‘u izliyorduk. Tolunay Kafkas hoca da kendisiyle çok konuştu. Galatasaray devreye girince, kardeşim ailesi ve kendisiyle görüştü. Cenk Tosun bizi tercih etti.

Futbolistan Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın


Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Etiketler: A Milli Takım, Alman Milli Takımı, Cenk Tosun, galatasaray, Gaziantepspor Başkanı Kızıl, Gaziantepspor Cenk Tosun, Gaziantepspor İbrahim Kızıl, Guus Hiddink, İbrahim Kızıl, İbrahim Kızıl Cenk Tosun, Milli Takım Cenk, Mustafa Kızıl, Tolunay Kafkas, Türk Milli Takımı,

Futbolu buradan takip et !

© 2011 Futbol Gazetesi - Futbol Haberleri - Futbolistan.net - Futbol sadece futbol değildir.