Futbolu buradan takip et !
Ömer Toprak’tan Fatih Terim’e şok! Gelmiyor
23 Mart, 2015 | 10:55

Ömer Toprak

Fatih Terim tarafından Türkiye Hollanda maçı kadrosuna çağrılan Ömer Toprak milli takım kariyerinin bitmesi pahasına maça gelmeme kararı aldı.

Fatih Terim’in, Bayer Leverkusen-Atletico Madrid maçı sırasında Almanya’da görüştüğü Ömer Toprak konusunda şok bir gelişme yaşandı. Terim’in Hollanda maçı için kadroya çağırdığı Ömer Toprak’ın, milli takım kariyerinin sonlanması pahasına çağrıya olumsuz yanıt verdiği bildirildi.

Alman Kicker gazetesinde yer alan habere göre, “Fatih Terim’in, ziyareti sırasında Hakan Çalhanoğlu ve Terim görüşüp uzlaştı. Ziyaret sırasında Ömer Toprak ile çok kısa bir diyalog dışında hiçbir şey konuşulmadı. Ömer Toprak’ın görüşlerini ifade etmesi için ortam oluşmazken, başarılı defans oyuncusu, Türk Futbol Federasyonuna bir daha çağrılmak istemediğini iletti. Toprak, sorun tamamen çözümlenmediği ve ciddi bir açıklama yapılmadığı sürece bir daha milli takıma gelmeyeceğini iletti. Yine de Terim tarafından kadroya çağrılınca da kariyerine nokta koyma pahasına gitmeme karara aldı” denildi.

Ömer Toprak’ın yaptığı açıklama ise şöyle: “Hayatımı tehdit eden bir adamla aynı takımda oynamam.”
Gazetenin yorumunda da Ömer Toprak’ın çağrıya olumsuz yanıt vermesi “Gayet manhtıklı adım” oyarak nitelendirilirken, “Normal bir insan kendisini ölümle tehdit eden kişiyle aynı takımda oynamak istemez. Gerçek olan şu; Ömer Toprak Türk Milli Takımı’ndan kendini çekmiştir, şartlar değişirse bu konudaki fikirleri ve düşünceleri değişebilir” ifadeleri kullanıldı.

Ömer Toprak da Bayer Leverkusen, Atletico Madrid maçının ardından milli takım konusundaki sorulara yanıt vermemiş ve “Bu konuda konuşmak istemiyorum” demişti.

Futbolistan Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın


Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Etiketler: Bayer Leverkusen, Fatih terim, fatih terim kadro, fatih terim ömer toprak, Ömer Toprak, ömer toprak gelmiyor, Ömer Toprak Milli takım, ömer toprak milli takıma gelmiyor,

Futbolu buradan takip et !

© 2011 Futbol Gazetesi - Futbol Haberleri - Futbolistan.net - Futbol sadece futbol değildir.