FutbolGündem

Abdurrahim Albayrak; Gitmemi başkan Ünal Aysal istedi!..

Abdurrahim Albayrak; Gitmemi başkan Ünal Aysal istedi!.. Galatasaray Kulübü’nün eski yönetim kurulu üyelerinden Abdurrahim Albayrak, yöneticilikten ayrılmasını kulüp başkanı Ünal Aysal’ın istediğini söyledi…

Ajansspor’un haberine göre, Albayrak, yaptığı açıklamada, yöneticiliğinin bitmesine çok üzüldüğünü belirterek, “Keşke bitmeseydi. Neden ayrıldığımı başkalarına soracaksınız. Biz istemedik ki. Kim istedi? Ali Dürüst mü, Adnan Öztürk mü, Refik Arıkan mı istedi? Ali Gürsoy mu istedi? Mete Başol mu istedi? Abdurrahim Albayrak mı istedi? Celal Gürcan mı, Semih Haznedaroğlu mu istedi? Sadece başkan ve etrafındakiler istedi” dedi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın istediği insanlarla çalışabileceğini ifade eden Abdurrahim Albayrak, şunları söyledi; Vermiş olduğu karara da saygı duyuyorum. Ben burada kimseye bir şey söylemiyorum ama kırgınlığım var, çok büyük kırgınlığım var. Bizim zaten bir senemiz kalmıştı. Dördüncü yıldızı taksaydık, geçen seneki şampiyonluğu bütün taraftarlarımızla doyasıya yaşasaydık gam yemezdim. Tüm bunların üzerine iki gün sonra kapıya konmak çok acı verici. Bu içimde büyük bir acıdır, büyük bir yaradır. Çünkü çok yorulduk, çok çalıştık, çok çabaladık. Gece uyumadık, gündüz uyumadık.

Ordu deplasmanında hiç unutmuyorum, Ali Dürüst, beni deniz kenarında buldu. Gecenin üçü, dördüydü. Stresten uyuyamıyordum. Geldi, bana uyku hapı verdi, beni uyuttu. O stresi yaşamayı kimse bilemez. Maç akşamları o stresi yaşamak lazım. Ama o kadar stresten sonra geliyorsunuz şampiyon oluyorsunuz, sonra başkan ‘seçime gidiyorum’ diyor. O kadar şeyden sonra sana ‘güle güle’ diyor.

Albayrak, yaşadıklarına rağmen Galatasaraylı olarak elinden geleni her zaman yapacağını ifade ederek, “Ben yine futbolcuları arıyorum. En son Hamit Altıntop’u aradım, moral verdim. Futbolcu kardeşlerimle hep konuşuyorum. Çünkü ben Galatasaraylıyım. Galatasaraylıysanız illa yönetimde olmanız gerekmiyor. Eğer Galatasaraylıysanız, yönetimden böyle gönderilmeniz de gerekmiyor. Galatasaraylıysanız, hocanın da böyle gönderilmesi gerekmiyor” ifadelerini kullandı.

“Geri döneceğim”

Sarı – kırmızılı kulübün eski yöneticisi, günü geldiğinde kulübe geri döneceğini dile getirdi. Ayrılış sürecinden önce Başkan Aysal ile hiçbir görüşme yapmadığının altını çizen Albayrak, bu kararın Başkan tarafından alındığını belirterek, “Karara saygı duyuyorum. Biz oraya yine geleceğiz. Galatasaray’a hizmet etmek bir onur, bir gururdur. Allah bana nasip etti, inşallah bundan sonra da nasip eder. İnşallah bu güzel şeyleri hep birlikte yaşarız. Galatasaray’a hizmet etmeyi çok istiyorum, çok seviyorum. Büyük keyif alıyorum. Futbolcu kardeşlerimi çok sevdiğimi ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

“Zamanı geldiğinde döneceğim” diyen Albayrak, “Ama şu anda Juventus galibiyetinin mutluluğunu yaşayalım. Galatasaray masaya yumruğunu vurdu ve Şampiyonlar Ligi’nde ‘ben de varım’ dedi. Çoğu insan, Şampiyonlar Ligi arenasında Galatasaray’ı hesaba katmıyordu ama Galatasaray’ı her zaman hesaba katacaksın. Bu Galatasaray’dır, ne yapacağı belli olmaz. Aslanlar kükredi ve 84. dakikada işi bitirdi. Bu mutluluğu camia olarak, ülke olarak yaşamalıyız” dedi.

“Ali Dürüst’e can borcum var”

Albayrak, Juventus maçında gelen golün ardından yaşadığı sevinci, “Allah’tan, Ali Dürüst yanımdaydı. Karşılaşmayı onun locasında izledik. Sneijder golü atınca, balkondan aşağı fırlıyordum, Ali Dürüst hayatımı kurtardı. Ona bir can borcum var ” sözleriyle anlattı.

NationalTurk Haber

Başkan Ünal Aysal’ın, “UEFA Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi’nden daha karlı. O yüzden Juventus maçı, ölüm kalım maçı değil” şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Abdurrahim Albayrak, “Başkan herhalde espri yapmıştır. Şampiyonlar Ligi’ni istememek mümkün değil çünkü para orada. Avrupa’da Galatasaray’ın bir ağırlığı vardır. Şampiyonlar Ligi’nde devam etmek çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

“Türkiye, Fatih hocanın kıymetini bilmiyor”

Albayrak, bu sezon takımın başından ayrılan Fatih Terim’in değerinin Türkiye’de bilinmediğini söyledi. Terim’in kendisi için önemine vurgu yapan Albayrak, tecrübeli teknik direktör için şunları söyledi:

“Fatih Terim kalbimden hiçbir zaman silinemez. O kadar çalışkan ki kendisinden çok şey öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum. Yakın zamanda bir araya geleceğiz. Ayrıldıktan sonra birlikte olamadık çünkü insanların ne diyeceğini, ne üreteceklerini bilemiyorsun. Türkiye’nin Fatih hocanın kıymetini bildiğini düşünmüyorum. O ülkemizin yetiştirdiği en önemli hocalardan bir tanesi. Ondan herkes çok şey öğrenmeli. Fatih Terim’e kimse haksızlık yapmasın. Galatasaray’a çok şey verdi. Kimse göz ardı etmesin. Fatih Terim bizim canımızdır. Başımız ağrıdığı zaman yine onun kapısını çalarız. ‘I love you’ derim, ‘şurada şu işi yapalım’ derim. O da para pul konuşmadan, ceketini çıkarmadan gelir o işi halleder. O böyle bir insandır.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu