DünyaFutbolGündem

Adrian Mutu ve Gabriel Tamas, Romanya Milli Takımı’ndan ömür boyu men edildi

Romanya Milli Futbol Takımı oyuncularından Adrian Mutu ve bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Gabriel Tamas, kamptan ayrılarak içki içtikleri gerekçesiyle milli takımdan ömür boyu men edildi.

Romanya Milli Futbol Takımı oyuncularından Adrian Mutu ve bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Gabriel Tamas, bir daha milli takım forması giyemeyecek. Ntvspor.net’in haberine göre, Romanya Milli Takımı Teknik Direktörü Victor Piturca, Cesena’da forma giyen Mutu ve West Bromwich’de oynayan Gabriel Tamas’ın, Romanya’nın dün San Marino’yu 1-0 yendiği hazırlık maçından 2 gün önce milli takım kampından ayrılarak içki içtiklerinin belirlendiğini söyledi.

2 oyuncunun milli takımdan ömür boyu men edildiğini belirten Piturca, ”Ben kuralları uygularım, bunu biliyorlardı. Üzgünüm, çünkü 2 değerli oyuncumuzu kaybettik” dedi. Mutu da yaptığı açıklamada, Piturca’nın kararının biraz abartılı bulduğunu, sadece bir saat geç kaldıklarını söyledi. Rumen basınında, 2 futbolcunun takım kampından ayrıldıktan sonra parti verdikleri yazılmıştı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu