Fulya DosyasıFutbolGündem

Ayfer Atay: Fulya Beşiktaş’ın ve gençliğin hizmetinde kalmalıdır

UEFA’dan gelen men cezasıyla sarsılan Beşiktaş’ta bir başka tartışma konusunu da Fikret Orman’ın altyapıyı Fulya’dan tamamen taşımayı planlaması oldu. Konuyla ilgili olarak Başkan adayı Hürser Tekinoktay ve ekibindeki Ayfer Atay açıklama yaptı.

Hürser Tekinoktay ve Ayfer Atay’ın açıklamaları şu şekilde;

UEFA tarafından Avrupa Kupalarından men edilen Beşiktaş’ın hiçbir zaman çaresizlik içinde kalmayacağını, Büyük Beşiktaş’taki her türlü sorunun çözümü için değerli dostlarımızla birlikte bundan sonra yapılacak ilk kongrede yönetime talip olduğumuzu 25 Mart’taki Olağanüstü Kongre’nin ardından duyurmuştuk.

Bu doğrultuda, geçmişte Beşiktaş Belediye Başkanı olarak, Onursal Başkanımız Süleyman Seba ile birlikte örnek bir işbirliği ortaya koyarak nice tesisi Beşiktaş’ımıza kazandıran Sayın Ayfer Atay’ın değerli çalışmalarıyla Beşiktaş’a şimdi ve gelecekte de büyük katkılar yapmaya devam edeceğine inancımız tamdır.

Fulya Şan Ökten Tesisleri’nin en büyük mimarlarından biri olan Sayın Ayfer Atay’ın konuyla ilgili açıklamasını kamuoyuna duyuruyoruz…

Hürser Tekinoktay / 2014 BJK Başkan adayı

Ayfer Atay’ın açıklaması;

Değerli Beşiktaşlılar,

Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un yanı sıra Anadolu kulüplerinin bile tesis zengini olduğu son yıllarda Beşiktaş bu konuda adeta bir kâbus yaşamaktadır. Yusuf Tunaoğlu Stadı’nın elden gitmesi, Şan Ökten Tesislerinin içler acısı durumu, Çilekli’de yaşananlar ortadadır.

Beşiktaş yönetim kurulunun son günlerde, kurulduğu ilçe olan ve şanlı ismini aldığı Beşiktaş’ın dışında birçok yere altyapı tesisi yapma arzusunda olduğunu duyuyor ve bu girişimlerini memnuniyetle karşılıyoruz.

NationalTurk Haber

Ancak Beşiktaş Jimnastik Kulübü, bilindiği gibi Ahmet Fetgeri ve arkadaşlarının ilçemizde kurduğu, daha sonra yine semtimizin çocuklarının futbol takımı olarak faaliyet gösterdiği Valideçeşme takımıyla birleşmesiyle başlayarak semtimizin asil ve şanlı kültürünü günümüze kadar getirmiştir.

Görünen odur ki yaklaşık 5 yıldır konteynırlarda soyunan, mezbele halindeki Şan Ökten tesislerinde çalışmak zorunda kalan Beşiktaş altyapısındaki manzara oldukça üzüntü vericidir.

Beşiktaş’ın bir asırlık şanlı mazisi ve kültürüne sahip çıkmak için, futbol sahasının tam ortasından metronun tünel çıkışı yapılması planlan Şan Ökten Tesisleri’nin spor alanından çıkartılmaması için kulübümüzün ve camiamızın elbirliğiyle gerekli işlemleri yapması gerektiğini ve bu konuda söz konusu tesisin BJK’ya verilmesinde o dönem Beşiktaş Belediye Başkanı olarak katkımız olduğu gibi bu gün de bu tesisin gençliğin hizmetinde kalması için arkadaşlarımızla birlikte üzerimize düşen her türlü vazifeyi yapmaya hazır olduğumuzu sizlere, değerli Beşiktaş Yönetim Kurulu ve Beşiktaş camiasına duyururuz.

Ayfer ATAY

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu