FutbolGündem

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim PFDK’ya sevkediliyor!..

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında Akreditasyon Talimatı’nın 6.maddesinin F bendine uymadığı için PFDK’ya sevkediliyor.

Sporx’in özel haberine göre, yeni sezonla birlikte yeniden sahalara dönen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in ilk maçında akreditasyon talimatlarına aykırı hareket etmesi geçen sezon bu konuda gündemden düşmeyen Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Shuster’i hatırlattı.

Alman teknik adam geçen sezon akreditasyon kartını takma ve görünür şekilde kullanma konusunda tam 11 kez ithalde bulunmuştu. Geçen sezon bu konudaki ilk ihlalinde uyarı cezası alan Schuster daha sonra PFDK tarafından para cezasına çarptırıldı.

Akreditasyon Talimatı’nın 6. Maddesinin (F) bendine göre, “Akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna asmak ve akredite alanlarda bulundukları süreler boyunca boyunlarından çıkarmamak zorurdadırlar” demesi Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında bunu ihlal ettiğini ortaya çıkardı. TFF Hukuk Müşavirliği tarafından “akreditasyon ihlali” nedeniyle Terim’in PFDK’ya sevkedileceği ve ilk olmasından dolayı uyarı cezası alacağı öğrenildi.

Terim İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında akderitasyon kartını boynu yerine beline asmıştı.

İŞTE AKREDİTASYON TALİMATI’NIN 6’ncı MADDESİ’NİN F BENDİ

 

 

 

NationalTurk Haber

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu