FutbolGündem

Guss Hiddink ! Mağlubiyeti sevindirici bulan hoca !

Guus Hiddink’ten ilginç basın açıklamaları devam ediyor!

Almanya ‘ya 3-0 yenildiğimiz maçtan sonra 3.gol fazladan oldu diyerek adeta A Milli Takımımız için 2-0 lık mağlubiyetin makul olduğunu ifade eden Guss Hiddink şimdi de Hollanda’ya karşı mağlup olduğuna seviniyor!

İşte mağlubiyete sonrası Türk Milli takım teknik direktörü Guss Hiddink’İn açıklamaları….

Guss Hiddink: “Hollanda Gibi Bir Takımdan Böyle Bir Netice Almak Benim İçin Sevindirici”

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, Hollanda’ya 1 -0 mağlup oldukları hazırlık maçının ardından yaptığı açıklamada, “Hollanda gibi bir ekibe karşı oynadığımız futbol sevindirici” dedi.

Basın toplantısında konuşan Hiddink, kendi hatalarından dolayı yenilmenin üzücü olduğunu belirterek, “O hatadan dolayı gol yememiz üzücü. Şu an 2 günlük antrenmandan, yaptığımız toplantı ve konuşmalardan sonra Hollanda gibi bir takımdan böyle bir netice almak benim için sevindirici. Kolay değildi ama defansif ve ofansif açıdan iyi şeyler yaptığımıza inanıyorum” diye konuştu.

Takım içindeki yeniliklerle ilgili olarak da konuşan Hiddink, şunları söyledi:

“12 tane oyuncu takıma yeni katıldı. 1-0 yenilmemize rağmen takımımı tebrik ediyorum, iyi mücadele ettik. İyi şeyler ortaya koyduğumuza inanıyorum. Sakat olan 2-3 oyuncunun gelecekte bize katılmasını umut ediyorum. Bayağı derin bir kadroya sahibiz, bu takımla iyi işler yapacağımızı düşünüyorum.”

GUSS HİDDİNK; GEZMEMİM TEK NEDENİ  TÜRKİYE DIŞINDAKİ OYUNCULARI İZLEMEM!

Hollandalı çalıştırıcı, genç futbolcularına da övgüler yağdırarak, “Gençleştirmeye gideceğimizi dün söylemiştim. Bunu gerçekleştirmek için kısa bir zamanımız vardı. Böyle kısa bir zamanda takımları izleyip, oyuncuları gözlemem gerekiyordu. Herkes Türkiye’de neden olmadığımı soruyordu. Bir hafta geliyorum, bir hafta gelmiyordum. Bunun tek nedeni, Türkiye dışındaki oyuncuları izlememdi. Bunları kazanmamış olsaydık, belki de bu oyuncular şimdi başka ülkelerde oynuyorlardı” ifadelerini kullandı.

GUSS HİDDİNK; HOLLANDA’DA BİSİKLETLE GEZECEĞİMİ SANDILAR! AMA BİZ GİZLİ GİZLİ ÇALIŞTIK

Gözlemcileriyle birlikte takımı nasıl ayağa kaldıracakları yolunda toplantılar yaptıklarını ifade eden Hiddink, “Sadece Avrupa’da başarı gösteremeyen büyük kulüplerde değil, küçük kulüplerde de gözlemciliğimiz devam etti. Takıma dahil ettiğimiz genç oyuncuların çok iyi cevap verdiği için çok seviniyorum. Bu gençlerin, bana güven ve umut vermesi sevindirici. Geleceğe bakarsak, uzun süre bu arkadaşlarla devam edeceğimiz görülüyor. Hollanda milli takımı defansta çok hata verdi ve fazla gol kaçırmamız bizim için iyiydi. Rakip kaleci, Burak’ın vuruşunda çok iyi kurtarış yaptı. Maçın sonlarına doğru da inanılmaz 2-3 kurtarış gerçekleştirdi. Benim için önemli olan gözlemcilerimle yaptığımız işlerin sahaya yansıması. Hollanda’da bisikletle de gezebilirdim, herkes öyle sanıyordu. Ama biz gizli gizli çalışmalarımıza devam etmiştik” dedi.

GUSS HİDDİNK; HOLLANDA BİZDEN DİRENÇ BEKLEMİYORDU!

Hollanda ile bir hazırlık maçından daha da iyi bir karşılaşma oynadıklarını vurgulayan Hiddink, Hollanda’nın kendilerinden böyle bir direnç beklemediğini kaydetti.

Hiddink, maçın başındaki karşılıklı ataklar ve buldukları fırsatlardan sonra karşılaşmanın resmi bir maç havasına girdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Atmosfer harikaydı, Türk taraftarlar her zaman coşkuludur. Sevmediğimiz sahaya meşale atmalarıdır, takımdaki oyuncular da bunu sevmedi. Biz onlardan gürültü yapmalarını, desteklemelerini bekliyoruz. Keşke bunları grup maçlarını geçtiğimizde yapılacak kutlamalara saklasalardı.”

GUSS HİDDİNK; OFANSİF İŞLERİMİZ GÜZELDİ!

Takımın iyi gittiği dönemlerde, böyle üst düzey maçlarda hata yapmamalarının gerektiğini vurgulayan Hollandalı çalıştırıcı, “Takımın kendine güveni varken, böyle bir hata takımı zor duruma düşürüyor. Beni sevindiren, takımın ileriye dönük güzel şeyler ortaya koyması. Özellikle ofansif işlerimiz güzeldi” diye konuştu.

Bir basın mensubunun, “Hollanda’ya, Türk Milli Takımı’nın başında gelmek sizin için nasıldı?” şeklindeki soruya da Hiddink, “Mağlubiyet dışında her şey güzeldi, benim için özel bir maçtı. Takımın oyunundan memnun kaldım. Her zaman favori olmayan takımları çalıştırdım, kuvvetli takımları da çalıştırdım, takım kurmayı da seviyorum” yanıtını verdi.

GUSS HİDDİNK; “UZUN SÜRE BU ARKADAŞLARIMIZLA DEVAM EDECEĞİMİZ GÖRÜLÜYOR”

“Bu takımla devam edecek misiniz?”sorusu üzerine ise tecrübeli çalıştırıcı, “Sakatlıklardan dolayı bir takım eksiklerimiz var. Bunların yanı sıra yeni yılla birlikte Kore’ye karşı maç yapacağız. Fazla deney yapmayıp, bu temel yapının üstüne devam etmek istiyorum” yorumunu yaptı.

İşte GUSS HİDDİNK’İN BASIN TOPLANTISI VİDEO

[media id=67 width=610 height=340]
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu