FutbolGündem

Hamdi Akın; Aziz Yıldırım 3 gün içinde özür dilemezse…

Hamdi Akın; Aziz Yıldırım 3 gün içinde özür dilemezse… Fenerbahçe Kulübü’nün olağanüstü genel kurulunda başkan adaylarından Mehmet Ali Aydınlar’ın yönetim kurulu listesinde yer alan Hamdi Akın, yeniden başkanlığa seçilen Aziz Yıldırım’ın kendisine yönelik ifadeleri nedeniyle 3 gün içinde özür dilememesi halinde hukuksal yollara başvuracağını açıkladı.

HTSpor’un haberine göre, bir dönem Aziz Yıldırım’ın yönetiminde de yer alan Akın, yaptığı yazılı açıklamada, “Geçirdiğimiz kongrenin tüm Fenerbahçe camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Ancak Sayın Aziz Yıldırım’ın, sadece beni değil ekibimizde yer alan diğer yönetim kurulu üyelerini de itham eden konuşmalarından ve kongreyi siyasi bir şova dönüştürmesinden son derece rahatsız olduğumu söylemeliyim. İtibarımı zedeleyen, her türlü asılsız açıklama ile ilgili olarak 3 gün içinde Aziz Yıldırım’ın özür dilememesi durumunda gerekli hukuksal süreçlere başvuracağımı tüm kamuoyunun bilgisine sunarım” ifadelerini kullandı.

Gelinen noktada Aziz Yıldırım’ın seçim boyunca şahsısına yönelik yaptığı bu saldırılarla töhmet altında bırakılmış olmaktan büyük üzüntü duyduğunu kaydeden Akın, şu görüşlere yer verdi:

“Delegeler kadar kendisinden etkilenmediğimi, söylediklerine hiçbir zaman inanmadığım için meydanın boş olmadığını söylemek istiyorum. Şahsen iyi bir Fenerbahçeli olduğumu düşünüyorum. Sorumlu bir Fenerbahçeli olarak çok sevdiğim kulübüme hizmet etmekten hiçbir zaman kaçınmadım. Bugün yine benzer bir yarışın içine girdiysek bu Fenerbahçemizi daha iyi yerlere taşımak içindir. Söz konusu iftiraların ispatlanması durumunda çok sevdiğim Fenerbahçemden istifa edeceğim, tabii aksi durumda da Sayın Aziz Yıldırım istifa etmelidir, zira kişilere iftira atmak ve manevi şahsiyetine zarar vermek bu kadar basit olmamalıdır.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
%d