FutbolGündem

Mehmet Ali Aydınlar; Fenerbahçe’ye başkan olursam 100 milyon dolar hibe edeceğim

Şike soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, “Holding sahibi olabilirsin, TFF başkanı da olabilirsin ama asla Fener’e başkan olamayacaksın” diye topa tuttuğu Mehmet Ali Aydınlar’ın, Mayıs’taki kongrede seçime girmek için çalışmalara başlama kararı aldığı ortaya çıktı.

Futbol Federasyonu Başkanı olduktan sonra patlak veren şike soruşturması döneminde sık sık Metris’te tutuklu bulunan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’la karşı karşıya gelen Mehmet Ali Aydınlar, Sarı-Lacivertli kulübün başkanlığına soyunma kararı aldı. Star Gazetesi’nin iddiasına göre; Yıldırım’ın, “Holding başkanı olabilirsin, TFF başkanı olabilirsin ama asla Fener’e başkan olamayacaksın” diyerek sert dille eleştirdiği eski yöneticinin seçim çalışmalarına resmen başladığı ortaya çıktı.

50 milyon euro ve 3 yıldız gelecek

Futbol Federasyonu başkanlığından istifa ettikten sonra bir süredir ortalarda gözükmeyen Mehmet Ali Aydınlar’ın Cumartesi günü muhalefetin önde gelen isimlerinin katılacağı bir açılışa giderek Mayıs ayında yapılacak kongre için nabız yoklayacağı belirlendi. Aydınlar’ın şike soruşturması kapsamında yaşanan süreç ile ilgili kongre üyelerine belgeleriyle birlikte önemli açıklamalar yapacağı ve 50 milyon euro para+3 dünya yıldızı vaadi ile adaylığını açıklayacağı ifade ediliyor.

Küçük ve Yılmaz ile dirsek teması

Sarı-Lacivertliler’in eski yöneticisinin, Çerkezköy’de katılacağı Özevren Rulman Fabrikası’nın açılışında camianın önde gelen isimlerinden Vefa Küçük’ün yanı sıra Aziz Yılmaz ve muhalefetin önemli isimleriyle adaylığı konusunda görüş alış verişinde bulunması bekleniyor. Daha sonra şike soruşturması nedeniyle cezaevinde olan Yıldırım’a bayrak açan bazı grup ve dernek liderleriyle buluşacak olan Aydınlar’ın adaylığı konusunda kesin kararını vereceği kaydedildi.

Mehmet Ali Aydınlar; 100 milyon dolar hibe edeceğim

Habertürk’te yer alan habere göre; Mehmet Ali Aydınlar her ortamda bu vaadini ortaya atarken, “Bizim F.Bahçe’ye vefa borcumuz var. Eğer başkan olursam 100 milyon Dolar bloke çeki kulübe hibe edeceğim” diyor. Mehmet Ali Aydınlar çok iyi bir Fenerbahçeli. Federasyon başkanlığı döneminde başına ne geldiyse Fenerbahçe’yi koruyup kollamasından, kulübüne zarar vermek istememesinden kaynaklandı. Süreci uzattıkça uzattı ve bugünlere gelindi. Şimdi artık herkes biliyor ki küme düşme de olmayacak, puan silme de.

Kurumlar ile şahıslar da ayrı tutulacak. Aydınlar Fenerbahçe’nin menfaatlerini düşündü ama en başta kendi camiasını yanına alamadı. En büyük tepkiyi Fenerbahçeliler’den gördü. Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesi nedeniyle kendisinin haksız bulunması halinde 45 milyon Euro’yu karşılayacağını taahhüt etmesi bile eleştiri konusu yapıldı. Bazı yöneticiler dost sohbetlerinde Aydınlar’a haksızlık yaptıklarını, üzerine fazla gittiklerini ifade etseler de kamuoyu önünde tam tersi görüntü verdiler.

Aydınlar ne zaman ağzını açsa ya Aziz Yıldırım, ya Metris’ten bombardımana tuttu, ya da Nihat Özdemir ile Ali Koç yerden yere vurdu. Ya da Cihan Kamer. Rıdvan Dilmen bile başkanı zor durumda bırakacak açıklamalar yaptı. Kapalı kapılar ardında başkandan ricacı olan, yalvarıp yakaran Fenerbahçeli yöneticiler taraftarlarına şirin gözükmek adına olayları, sözleri, konuşulanları çarpıttı. Yöneticilerin demeçlerinin etkisiyle haliyle taraftar da Aydınlar’a cephe aldı. Bu süreçte federasyon başkanlığını üstlenmemiş olsa eminim ki mayıs ayındaki kongrede tüm Fenerbahçeliler’in başkan adayı Aydınlar’dı.

Mehmet Ali Aydınlar’ın her zaman söylediği, hiç de çekinmeden dile getirdiği gibi en büyük hayali Fenerbahçe başkanlığı. Mevcut görüntüde mayıs ayında aday olma şansı yok. Çünkü çok yıpratıldı. Ama eminim ki günün birinde o koltuğa oturacak. Aydınlar özel sohbetlerde bu isteğini hep dile getiriyor. Çok iddialı da sözler kullanıyor. Başkan Fenerbahçe başkanlığına seçildiği gün 100 milyon Dolar verecek ve bu parayı hibe edecek. Bu benim iddiam değil. Bizzat Aydınlar’ın ağzından çıkan sözler. Her ortamda da bunu ifade ediyor.

Aydınlar;  Bizim bu kulübe vefa borcumuz var

Fenerbahçe bizlere çok şey verdi. Fenerbahçe bizim kulübümüz. Bizim bu kulübe vefa borcumuz var. Bir gün Fenerbahçe’ye başkan olursam 100 milyon Dolar bloke çeki kulübe hibe edeceğim. Geri istemem. Birçok yönetici biliyoruz yıllarca görev yaptılar. Maddi anlamda ne katkı sağladılar ki? Verdikleri en yüksek meblağ 1’er 2’şer milyon Dolar. Ben yönetici değilken bile her yıl 10 milyon doları kulübüme verdim.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu