DünyaGündem

Ronaldinho’ya zimmetine para geçirmek suçundan soruşturma başlatıldı!..

Ronaldinho’ya zimmetine para geçirmek suçundan soruşturma başlatıldı!.. Brezilya futbolunun efsane isimlerinden Ronaldinho hakkında zimmetine para geçirmek suçundan soruşturma başlatıldı.

Ronaldinho’ya zimmetine para geçirmek suçundan soruşturma başlatıldı!.. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Rio Grande do Sul eyaleti, Porto Alegre Belediyesi ve Ronaldinho Gaucho Enstitüsü tarafından 2007-10 yılları arasında yapılan bir proje ile yoksul çocuklara yardım için toplanan paraların yerine ulaşmadığı ve 725 bin dolarlık kısmı yıldız futbolcu tarafından alındığı iddia edilirken, Ronaldinho’nun ailesi suçlamaları reddetti.

Toplam değeri 2 milyon 370 bin dolar tutarında olan projede öğretmenler, koordinatörler, gıda, güvenlik ve ulaşım ödemeleri için ayrılan paranın yok olduğu öne sürülürken, Ronaldinho’nun kardeşi ve menajeri Roberto de Assis Moreira, fonların bağışlandığını, kanunsuz hiçbir durumun olmadığını açıkladı.

Denetim Mahkemesi’nin yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü araştırmaların ardından yargı sürecini 4 ayda tamamlamayı planladığı bildirildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu