FutbolGündem

Sadri Şener’in davası başladı!..

Sadri Şener’in davası başladı!.. Trabzonspor Kulübü’nün, eski başkan Sadri Şener’e “güveni kötüye kullanma” ve “özel belgede sahtecilik” suçlarından açtığı davanın duruşması başladı.

Trabzon 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına Sadri Şener katılmazken, tarafları avukatları temsil etti. Ajansspor.com’un haberine göre, Trabzonspor Kulübü’nün avukatı Fuat Göktaş, şikayetçi olduklarını belirterek, “Sahteliği iddia edilen ve emanete alınan birtakım evraklar vardır. Bizim iddiamız, bu evrakların 2012 yılında aynı tarihte düzenlenmesine rağmen, geçmişe yönelik olarak düzenlenmiştir. Bu nedenle bu evrakların bilirkişi tevdiiyle üzerindeki yazıların aynı tarihte yazılıp yazılmadığı, aynı kişinin el ürünü olup olmadığı, aynı bilgisayardan çıkıp çıkmadığı hususlarının araştırılmasıdır” diye konuştu.

Sadri Şener’in avukatı Mehmet Şentürk de müşteki vekilinin talebinin hukuka uygunluğunun olmadığını ifade ederek, “Sahteciliğin hangi usül ve esaslarda yapılacağı bellidir. Önemli olan belgelerin gerçek durumu yansıtıp yansıtmadığı, üzerinde tahrifat yapılıp yapılmadığıdır. Yazıların eski ya da yeniliği gerçeği yansıtmaz. Biraz da evrakların saklandığı ve bulunduğu ortamla alakalıdır. Müvekkilim şu an İstanbul’dadır. Gelecek celseye katılacaktır” dedi.

Mahkeme heyeti, talep ve savunmaların alınması amacıyla duruşmayı erteledi.

İddianameden

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Şener’in yönetimi döneminde Trabzonspor’dan avukatlara yapılan ve defterde giderler hanesine masraf olarak yazılan ödemelerin sorgusu ve denetiminin mümkün olmadığı anlatılıyor.

İddianamede, Mülkiye müfettişlerince yapılan incelemede ödemelerin masraf hanesine değil de iş avansı hanesine kaydedilmesini istemelerinden sonra kulübün hesabından avukatlara, alacakları varmış gibi 14 kez havale yapıldığı ve hesapların kapatıldığı, gönderilen paraların aynı gün, hatta aynı saatlerde tekrar Sadri Şener’e havale edildiği belirtiliyor.

Müfettişler tarafından yapılan tespitten sonra şüpheli tarafından ibraz edilen 12 avukatlık sözleşmesinin göstermelik düzenlenerek, avukatlara borçları varmış gibi hareket ettiği, dolayısıyla sözleşmelerin şeklen geçerli olsa bile muhteviyat olarak doğru olmadığı ifade ediliyor.

İddianamede şüphelinin, hizmet ilişkisi bağlamında Trabzonspor Kulübü’nün mallarını idare etme yetkisine haiz olup kendi kontrolündeki bu paraları kendi yararına kullandığı, bu surette güveni kötüye kullanma ve zincirleme özel belgede sahtecilik suçlarını işlediği ve kulübü 3 milyon 939 bin 202 lira zarara uğrattığı iddia ediliyor.

İddianamede, Şener’in “güveni kötüye kullanma” ve “özel belgede sahtecilik” suçlarından cezalandırılması isteniyor.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu