FutbolGündem

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener; UEFA her şeyin farkında

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, bordo-mavili kulübün aylık dergisine şike soruşturması ve Futbol Federasyonu ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Başkan Sadri Şener, kulübün aylık dergisine “UEFA her şeyin farkında” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Ajansspor’un haberine göre, futbolun geri planda kaldığı, farklı konuların gündemi meşgul ettiği bir süreç yaşamaya devam ettiklerini belirten Şener, “Türkiye Futbol Federasyonu’nun, yaptığı madde düzenlemeleriyle yürürlükteki disiplin uygulamalarını değiştirmiş ve bu paralelde bazı sevkler gerçekleştirmiştir. Bizi en çok rahatsız eden olay Etik Kurulu raporunda hakkımızda yeterli belge olmadığına yönelik açık ifadelere rağmen Disiplin Kurulu’na sevk edilmek olmuştur” şeklinde konuştu.

KULÜBÜMÜZÜN HAKKINI SONUNA KADAR ARAYACAĞIZ

Bu aşamadan sonra UEFA’nın konuyla ilgili yapacağı yorumun büyük önem ve ağırlık kazandığını vurgulayan Sadri Şener şöyle devam etti; Randevu talebimize gelecek cevabın ardından uğradığımız tüm haksızlıkları bir bir anlatacağız. Savcılık tarafından hazırlanan iddianame de UEFA’nın bilgisi dahilinde. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinde kullandığımız oyların karşılığını da mutlaka ilgililerden soracağız.

Bizimle aynı görüşte olan kulüpler var. Onlarla ortak planlama çerçevesinde hareket edip Haziran’daki genel kurulda bir takım hamleler içine girebiliriz. Yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı da titizlikle bir hukuksal altyapı hazırladık. Eğer bir mağduriyete uğrarsak bu hukuksal altyapı doğrultusunda gereken hamleleri yapıp kulübümüzün hakkını sonuna kadar arayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu