FutbolGündem

Trabzonspor’un ilk başkanı Ali Osman Ulusoy vefat etti!..

NationalTurk’ün haberine göre, Trabzonspor’un ilk başkanı Ali Osman Ulusoy vefat etti!.. Trabzonspor’un kurucu üyelerinden ve ilk başkanı, TTSO Meclis Başkanı, iş adamı Ali Osman Ulusoy vefat etti.

Trabzon’un önde gelen iş adamlarından ve Trabzonspor’un ilk başkanı Ali Osman Ulusoy 87 yaşında hayatını kaybetti. İstanbul Acıbadem İnternational Hastanesi’nde bir süredir tedavi gören Ulusoy, bugün sabah saatlerinde hayata gözlerini yumdu. 3 hafta önce grip olduğu gerekçesiyle Trabzon’da hastaneye getirilen Ulusoy’un zatürre olduğu ve tedavi için İstanbul’a götürüldüğü öğrenildi.

Ali Osman Ulusoy yarın ikindi namazının ardından Trabzon’un Of ilçesindeki aile mezarlığına defnedilecek.

Ali Osman Ulusoy kimdir?

Ali Osman Ulusoy İlköğrenimini 1938’de tamamladı ve babasıyla birlikte nakliye işinde çalışmaya başladı. Daha sonra nakliye şirketinin başına geçen Ulusoy, çeşitli kurumlarda başkanlık görevinde bulundu.

Ulusoy son olarak, taşımacılık, otomotiv, konaklama, denizcilik, enerji ve lojistik alanlarında etkinlik gösteren Ulusoy Holding’in yönetim kurulu başkanlığını yapmaktaydı. Ayrıca Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanı ve Trabzon Ticaret Odası Meclis (TTSO) Başkanıdır. Bunun yanında, Trabzonspor’un 1967-1968 sezonunda başkanlığını yapmıştır, böylece kulübün ilk başkanı ve kurucularından biri olmuştur.

Ulusoy, Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanlığı süresince; İran tarafından uygulanan yakıt farkı ödemesi ve İran için de kamyonlarının Türkiye üzerinden geçişinde uygulanan vergiler gibi sorunlu konularda çözüm için çalışmıştır. Ali Osman Ulusoy Zehra Ulusoy ile evli ve 2 çocuğu vardır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu