FutbolGündem

Yılmaz Vural, 11 takımı küme düşürdü, futbol tarihine geçti

Türkiye’de 26 yıldır teknik direktörlük yapan Yılmaz Vural, erişilmesi güç kötü bir rekora imza attı. 26 yılda 26 takım çalıştıran Vural, 11 takımı küme düşürerek futbol tarihine adını yazdırdı.

Türkiye’de 26 yıldır teknik direktörlük yapan Yılmaz Vural, 20 takım çalıştırdı; bunlardan 11’yle son olarak da Tatangalar’la küme düşme talihsizliğini yaşadı.

Yılmaz Vural, saha içi ve dışındaki sempatik tavırları, çılgın hareketleriyle ön plana çıkmasına rağmen çalıştırdığı takımları düşürmesiyle daha çok konuşuldu. Türkiye’de 26 yıldır teknik direktörlük yapan Yılmaz Vural, kariyeri boyunca 26 ayrı takımı çalıştırarak, başarı öyküsünü ‘farklı’ bir şekilde yazdı.

Bu sezon TFF 1. Lig’de doğduğu şehrin kulübü Sakaryaspor’un başına ikinci yarıda geçen Yılmaz Vural, takımının Ç.Rize’ye dün 1-0 yenilmesiyle çalıştırdığı 11. kulübün bitime 4 hafta kala küme düşmesi talihsizliğini yaşadı.

Dünya futbol tarihine geçtiği 2010-2011 sezonunda Kasımpaşa ile yollarını ayıran Vural, aynı sezon Konyaspor’la anlaştı. Bu sezon içinde her iki takım da şanssız bir şekilde Süper Lig’e veda etti. Böylelikle bir sezonda çalıştırdığı her iki takımın düşmesiyle Vural, dünya futbol tarihinde kırılması güç kötü bir rekorun altına imza atmak zorunda kaldı.

59 yaşındaki tecrübeli teknik adam, teknik direktörlük kariyeri boyunca 26 takımın başında en fazla 2 sene çalıştı. Yılmaz Vural, Konyaspor, Bursaspor, Antalyaspor ve Adanaspor’da ise 2’şer kez teknik direktör olarak görev yaptı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu