Futbolu buradan takip et !
Orman: Burak karakter olarak kaptanlık yapacak bir oyuncu
05 Şubat, 2019 | 13:02

Orman: Burak karakter olarak kaptanlık yapacak bir oyuncu

Yeni transferler Shinji Kagawa, Burak Yılmaz, Nicolas Isimat-Mirin ve Muhayer Oktay’ın imza töreninde önemli açıklamalarda bulunan Beşiktaş Başkanı Orman, Burak Yılmaz’ın karakter olarak Beşiktaş’ta kaptanlık yapacak birisi olduğunu belirtti.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bugün takıma katılan yeni transferler için düzenlenen imza töreninde önemli açıklamalar yaptı.

Orman, “Bugünkü imza töreni devre arasında kadromuza katılan oyuncularımızı içeriyor. Hayırlı uğurlu olsun. Zor bir transfer dönemi geçirdik. Bu süreç içerisinde takımımızdan ayrılan oyuncularımız ve aramıza katılan arkadaşlarımız oldu.” dedi.

‘5 milyon euro bonservis geliri elde ettik’

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, sattıkları oyunculardan kazandıkları rakam hakkında ise “5 milyon euroya yakın bonservis ücreti kazandık. Bonservise para harcamadık, takımın yaş ortalamasını ve maliyetini aşağı düşürdük. Sonuç itibariyle aramıza dört tane kıymetli oyuncu katıldı. Muhayyer hoş geldin aramıza. U-21 Milli Takım oyuncusu ilerisi için faydalanacağımız bir oyuncu.” diye konuştu.

Fikret Orman Kagawa transferini de açıkladı

Kagawa’nın transfer süreci…

Japon yıldız Kagawa hakkında da açıklamalarda bulunan Orman, “Kagawa’yı yaz transfer döneminde almak istedik nasip bu zamanaymış. Kagawa bizim Uzak Doğu açılımımız ile ilgili de güzel oldu. Bu transfer döneminde bize yardımcı olan B.Dortmund’a teşekkür ederim. Mirin’i geçen sezon da transfer etmek istedik, nasip bugüneymiş. Burak’la ilgili fikrimi herkes bilir. Babası bizim ağabeyimiz. Nasip bugüneymiş. İsmi hep Beşiktaş’la anıldı. Bu da normal çünkü Beşiktaş onun yuvası. Burak’a da evine hoş geldin demek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Japon yıldızın transferi hakkında bilgiler paylaşan Orman, “Kagawa transferinin kararı sırasında yanımda Şenol hoca ve Hüseyin Yücel vardı. Beraber verdiğimiz bir karar. Burada başkan ve hocaya rağmen transfer yapılamaz. Biz ayrı ayrı güçler değiliz. Biz aynı gemideyiz. Bu bir ekip işi.” yorumunu yaptı.

“Burak, Çin’den Türkiye döndükten sonra adı hep Beşiktaş’la anıldı” diyerek tecrübeli yıldız hakkında “Bu da normal. Ben, Burak’a ve ailesine saygı duyuyorum. Burak’ın futbolu Beşiktaş’ta bıraktıktan sonra burada görev alması gerektiğini düşünüyorum. Burak’ın göstermiş olduğu fedakarlığa teşekkür ediyorum. Kagawa’yı sezon öncesi de istedik. Önemli bir oyuncu. Kagawa yapmış olduğumuz anlaşmalara istinaden alınmadı. Dortmund bırakmak istemiyordu ama bu transferi gerçekleştirmeyi başardık.” yorumunda bulundu.

“Burak karakter olarak kaptanlık yapacak bir oyuncu”

Beşiktaş Başkanı Orman, Burak Yılmaz’a “Kaptan” diye hitap etmesiyle konusuna da açıklama getirdi. Fikret Orman, “Bunu bilinçli olarak söylemedim. Burak karakter olarak Beşiktaş’ta kaptanlık yapacak bir oyuncu. Kaptanlık sürecini sezon sonunda değerlendireceğiz. Tolga’nın da sezon sonunda bitecek. Ben de çok isterim Burak’ın kaptan olmasını” diye konuştu.

Japonya düşünülerek maç saatlerinin erkene alınması konusunda da fikirlerini paylaşan Orman, “Bir tek Kagawa olarak görmemek lazım. Burak, Çin’de önemli bir oyuncu. Bizim Çin ve Uzak Doğu’yla ilgili projelerimiz vardı. Umut ediyorum Beşiktaş orada da iyi tanınır.” dedi.

Futbolistan Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın


Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Etiketler: Burak Yılmaz, Fikret Orman, İmza töreni, Kagawa,

Futbolu buradan takip et !

© 2011 Futbol Gazetesi - Futbol Haberleri - Futbolistan.net - Futbol sadece futbol değildir.