DünyaGündem

2015 Afrika Uluslar Kupası Ekvator Ginesi’nde yapılacak!..

Afrika Uluslar Kupası Ekvator Ginesi’nde yapılacak!.. Ekvator Ginesi, 2015 Afrika Uluslar Kupası’na evsahipliği yapacak…

Afrika Futbol Konfederasyonu’nun (CAF) internet sitesinden yapılan açıklamada, 17 Ocak-8 Şubat 2015’te yapılması planlanan 30. Afrika Uluslar Kupası’nın evsahipliğini Ekvator Ginesi’nin üstleneceğini belirtildi.

CAF Başkanı Issa Hayatou, Ekvator Ginesi’nin başkenti Malabo’da Devlet Başkanı Obiang Nguema Mbasogo ile görüşmesinin ardından bu yönde bir karara vardıklarını açıkladı. Ajansspor’un haberine göre, Afrika Uluslar Kupası’na evsahipliği yapacak Ekvator Ginesi’nin milli takımı da şampiyonaya doğrudan katılma hakkı elde etti.

Turnuva başkent Malabo, Bata, Mongomo ve Ebebiyin kentlerinde oynanacak. Finallerin nerede oynanacağı ise 3 Aralık’ta belirlenecek.

Mısır’ın başkenti Kahire’de toplanan CAF İcra Kurulu, hafta içi yaptığı açıklamada, özellikle Batı Afrika ülkelerinde görülen Ebola salgını nedeniyle organizasyonun ertelenmesini talep eden ve bu isteğinden vazgeçmeyeceğini belirten Fas’ın elinden evsahipliği hakkını almıştı, evsahibi olduğu gerekçesiyle turnuvaya doğrudan katılan Fas Milli Takımı’nı da şampiyonadan diskalifiye etmişti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu