FutbolGündem

Ali Şen’den çarpıcı açıklamalar; Passolig’i iyi anlatamadıkları için tribünler boş!..

Ali Şen’den çarpıcı açıklamalar; Passolig’i iyi anlatamadıkları için tribünler boş!.. Muğla’nın Bodrum İlçesi’ndeki yazlığında tatilini geçiren Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen, üçüncü haftası geride kalan yeni sezonu değerlendirdi.

Passolig’den, milli takıma çeşitli açıklamalar yapan Şen, “Futbol dünyasını yöneten yöneticiler, eğitimciler, antrenörler, futbolcular, basın, herkes formsuz. Formsuzlar dünyasındayız. Bir an evvel herkes forma girsin, bu lig böyle bitmez” dedi. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Yalıkavak Mahallesi’nde tatilini geçiren Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Ali Şen, üçüncü haftayı geride bırakan yeni sezonla ilgili değerlendirmeler yaptı.

“PASSOLİG HALA CİDDİYE ALINMADI”

Statların boş olduğunu dikkati çeken Şen, “Çok üzülüyorum çünkü Türk futbolunda büyük paralar dönüyor. Büyük para imkanları var. Ama bir taraftan statlar hala boş. Çünkü Passolig hala ya ciddiye alınmadı. Ya Passolig’i hazırlayanlar kulüplere anlatamadı. Ya da kulüpleri yönetenler anlayamadı. Çünkü Passolig’in seyirciyi disipline etmesi var. Buna katılıyorum. Ama her şeyin halkla beraber olması lazım. Halkın beğenmediği, halkın kabul etmediği hiçbir kararı dayatma ile hayata geçiremezsiniz. Geçirirseniz de işte böyle olur. Şimdi statlar boş, niye boş? Futbol yok niye yok? Büyük kulüpler diyorsunuz büyük kulüp ile küçük kulübün arasında bir fark yok” dedi.

“ANTRENÖRLERİMİZ DE HAZIR DEĞİL”

Antrenörlere büyük paralar verildiğini belirten Şen, “İlhan Cavcav çıktı antrenörler için küçültücü bir kelime kullandı, ‘Bu haftada ben antrenörüm’ dedi. Bu ne demek? ‘Yani antrenörlük yapacak kişi bulamıyorum. Ya da antrenörler yeterli değil’ demektir o. Nitekim çıkıyor tesadüf mesadüf ama Eskişehir gibi güçlü bir takımı Eskişehir’de 2-0 yeniyor. İlhan Cavcav olarak takımın değişikliğine el koyduğu için söylüyorum. Şimdi demek ki antrenörler de hazır değil” ifadelerini kullandı.

Hakemlere de değinen Şen, “Hakemler de ara sıra hata yapıyorlarsa fazla göze batmamalı. Çünkü diğer faktörler daha önemli. Bir kere kulüpler kendilerini iyi yönetmeleri lazım. Ancak görülüyor ki hemen hepsinde sorun var. Trabzonspor’un çok başarılı başlayacağını düşünüyordum. Çok iyi ve düzgün bir hoca aldılar. Düzgün bir hocadır Vahid. Fakat onlarda ilk maçlarda maçta bekleneni veremedi. Yöneticiler de antrenörler de hakemler de formsuz. Taraftarlar da formsuz. Bütün formsuzlar 2014-15 sezonunda yan yana geldiler sanıyorum. Bir an evvel herkesin kendisini düzeltmesi gerek” diye konuştu.

“PARA VAR HER TÜRLÜ İMKAN VAR AMA BAŞARI YOK”

Bir pazar günü 12 yıl önce sokakta bulup adını ‘Pazar’ koyduğu köpeğini bir an olsun yanından ayırmayan Ali Şen, İzlanda karşısındaki milli takımı değerlendirdi. Şen şöyle konuştu; Fatih Terim kardeşimiz hepimizin bildiği gibi çok önemli başarılara imza atmış; bütün konuları futbolu, yönetimi tarzını bilir. Bu nedenle Fatih, teknik direktörlük, antrenörlük ve başkanlık da yapabilir. Yani bütün vasıflara sahip. Ama İzlanda 3-0 galip. Yani olmayacak böyle şey.

Bizim Fransa’da sonra Moskova’da mutlaka olmamız lazım. Dünya Kupası finallerinde bunun içinde Türk futbolunda, futbolcusunda bu potansiyel var. Türkiye’de imkanlar artık çok geniş. Eskisi gibi futbol dünyası hiçbir şeye bahane bulamaz, sığınamaz. ‘Devlet’ diyorsun, ‘Hükümet’ diyorsun, ‘Bakanlık’ diyorsun her şeyi veriyor. ‘Tesis’ diyorsun her şeyi veriyor. ‘Para’ diyorsun her şeyi veriyor. Biz eskiden bunlardan hep dert yanardık.

Biz o zaman futbol dünyası olarak bizi kimse adam yerine koymuyor derdik. Öyle olunca netice böyle olurdu. İşte öyle olmadığı anlaşıldı. Çünkü her taraftan destek var. Bizim futbol dünyasını yönetenler hem yöneticiler hem eğitimciler antrenörler, futbolcular, basın, herkes formsuz. Formsuzlar dünyasındayız bir an evvel herkes forma girsin. Bu lig böyle bitmez.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu