GündemOrtaköy DosyasıSon DakikaVideo

Başbakan Erdoğan TRT’de konuştu! “Spor sahaları yetersiz!” (Video)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Arjantin ve Brezilya’dan örnekler vererek Türkiye’nin futbolda geri kalmasını saha yetersizliğine bağladı. Başbakan Erdoğan TRT’de / Video…

TRT’de Hakan Şükür ve Sergen Yalçın ile canlı yayına katılan Başbakan Erdoğan, Arjantin ve Brezilya’nın, futbolda bir anlamda sanayi haline geldiğine dikkati çekerek “Bu ülkeler birçok ülke ligine futbolcu ihraç ediyor. Brezilya ve Arjantin’in bu başarısı cadde kenarlarındaki futbol sahalarının çokluğundan kaynaklanıyor. Türkiye’nin, bu ülkeleri çok iyi incelemesi lazım. Futbol federasyonunun bunlar üzerinde çok iyi bir çalışma yapması lazım. Altyapıysa biz zaten devlet olarak bu işe gireceğiz ama kulüplerin de bu işe ayrıca girmesi lazım. Türkiye olarak bizler ülkemizde yüzlerce sentetik çim sahaları yaptığımız zaman çekirdekten itibaren gelecek kuşakları yetiştirebiliriz” diye konuştu.

Erdoğan, futbolculuğu döneminde, çim sahalarda top oynayamadıklarına dikkati çekerek, ”Kış mevsiminde oynadığınız zaman düştüğün anda bütün derileriniz soyulurdu. Şimdi çim saha yapıyorsun, beğendiremiyorsun. Şimdi statlarımız UEFA standartlarında yapılıyor. 81 vilayette ve ilçelerinde sentetik çim sahaların yapılmasını istiyoruz. Orada gençler futbol maçlarını yapabilecekler. Arzum, gençlerimizi, kötü alışkanlıklara gitmekten alıkoyup, onları buralara çekebilmek” dedi.

[media id=70 width=610 height=340]
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu