DünyaFutbolGündem

Brezilya-2014 Asya üst tur kuraları yarın çekiliyor

Brezilya-2014 Dünya Futbol Şampiyonası Asya Kıtası üst tur grup kuraları yarın çekiliyor. Kura çekimine 29 Şubat’ta oynanan grup son tur maçlarında bir üst tura kalmayı garantileyen 10 ülke iştirak edecek.

A Grubu’nda Irak, grup lideri, Ürdün ise grup ikincisi olarak üst tura kalan takımlar olmuştu. B Grubu’nda ise Güney Kore ve Lübnan üst turda mücadeleye devam eden ülkeler listesine isimlerini yazdırmıştı. C Grubu’nda ise Özbekistan ve Japonya yarınki kura çekimine katılmayı hak kazanmıştı.

D Grubu’ndan yarınki kuraya katılacak ülkeler ise Avustralya ve Umman olmuştu. E Grubu’nda ise İran ve Katar yarınki kurada yer alacak şanslı ülkeler listesinde yer almıştı.

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da yapılacak yarınki kura çekimi sonrasında eşleşmeleri belli olacak. Ülkeler, Brezilya 2014 yolundaki bir üst tur etabında Haziran 2012 – Haziran 2013 tarihleri arasında mücadele edecek. Bu etapta en iyi dört takım, direk Brezilya 2014 vizesi alacak.

Asya’dan gidecek beşinci takım ise bu iki grupta üçüncü olan iki takım arasında yapılacak maçlar sonunda belli olacak. Galip gelen takım Asya’yı temsilen Okyanus bölgesi temsilcisiyle karşılaşacak. Galip gelen ekip Brezilya 2014 vizesi alacak bir diğer ülke olacak.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu