FutbolGündem

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu; Fatih Terim’in keyfine 3 milyon euro verdik!..

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu; Fatih Terim’in keyfine 3 milyon euro verdik!..

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde A Milli Futbol Takımı’nın durumu da konuşuldu.

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, “Brezilya ile oynanan hazırlık maçı nedeniyle Brezilya’ya 3 milyon Euro verdik. Tüm bu paralar Fatih Terim’in keyfi için. Birçok kulüp bu parayı rüyasında bile göremez” dedi. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, A Milli Futbol Takımı’nın saha içi ve saha dışında yaşadığı olaylar, TBMM’nin de gündemine geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde ay yıldızlı ekibimizin durumu milletvekilleri arasında tartışmaya yol açtı.

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Brezilya yenilgisinin ardından Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e sahip çıktığını hatırlatarak, “Çıksın Fatih Terim mi oynasın dedi. O zaman çıksın kendi oynasın” deyince, AK Partililer, “Bahçeli oynasın desek uygun olur mu” tepkisini gösterdi.

Erkan Akçay, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Fatih Terim hakkındaki sözlerini hatırlatınca tartışma çıktı.

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu da Türkiye’nin son yıllarda sporda hiç başarılı olmadığını savunarak, “Önemli paralar harcıyoruz, ama sporu yurt sathına yayamadık. Brezilya ile oynanan hazırlık maçı nedeniyle Brezilya’ya 3 milyon Euro verdik. Tüm bu paralar Fatih Terim’in keyfi için. Birçok kulüp bu parayı rüyasında bile göremez” dedi.

Bülent Kuşoğlu, hazırlık maçı için Brezilya’ya 3 milyon Euro verilmesine tepki gösterdi.

BAKAN KILIÇ: DOPİNGE KARŞI SIFIR TOLERANS

Bütçe görüşmelerinde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, dopinge karşı sıfır tolerans ile yola çıktıklarını belirterek, 2013 yılında yapılan bin 579 kontrol sonucunda 176, 2014 yılında yapılan bin 993 kontrolde ise 49 kural ihlali yakaladıklarını kaydetti. Kılıç şöyle devam etti:

“SPOR TOTO 11 YILDA 38 MİLYAR LİRA HASILAT ELDE ETTİ”

“Spor Toto teşkilatından 2003 yılından – 2014 yılı sonuna kadar 38 milyar liralık hasılat elde edildi. Bu toplam hasılatın 7 milyar 344 milyon lirası vergi, 3 milyar 488 milyon lirası kurum payları, 18 milyar 841 milyon lira iştirakçilere ikramiye ve 1 milyar 926 milyon lirası spor klüplerine isim hakkı olarak ödendi.

2014 yılının hasılatı ise 7 milyar 760 milyon lira. 13 bin milli takım mensubumuz özel sigorta sistemine göre sigortası yaptırılarak, her türlü kazaya karşı sigorta güvencesine kavuşturuldu.

Yıl sonunda bu rakamın 15 bin 600’e yükselmesi bekleniyor. 2002-2013 yılları arasında 7 bin 745 spor klübüne, 93 milyon 394 bin 807lira nakdi yardım yapıldı. 2014 yılında ise 539 spor klübüne 17 milyon 132 bin lira nakdi yardım yapıldı.

İllegal Futbol

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu