FutbolGündem

Galatasaray’da şok ayrılık; Adnan Öztürk istifa etti!..

NationalTurk’un haberine göre, Galatasaray istifa şoku ile güne uyandı. Sarı kırmızılı yönetimde sürekli Ali Dürüst ile sorunlar yaşadığı iddia edilen Adnan Öztürk istifa etti.

Galatasaray camiası Adnan Öztürk’ün istifası ile çalkalanıyor. Adnan Öztürk yerine yönetim kuruluna Mehmet Ali Birand getirildi.

Adnan Öztürk’ün istifası KAP’a bildirildi… Galatasaray A.Ş. bu değişikliği sabah 09:05’te KAP (Kamuoyu Aydınlatma Platformu)’a bildirdi.

İşte o açıklama;

Sn.Adnan Nas ve Sn.Adnan Öztürk, Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa etmiştir. Yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında Sn.Adnan Nas’ın yerine Sn.Ümüt Özdemir’in ve Sn.Adnan Öztürk yerine Sn. Mehmet Ali Birand’ın Bağımsız Yönetim kurulu Üyesi olarak atanmasına ve halihazırda Yönetim Kurulu Üyemiz olan Sn. Murat Canaydın’ın da Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasına karar verilmiştir.

İstifa sadece A.Ş.’de

Adnan Öztürk’ün istifasının tamamen hukuksal olduğu ve şirket yönetiminde artık hissedar olmayan bağımsız üye olması zorunluluğu bulunması sebebiyle sadece Galatasaray Sportif A.Ş.’den istifa ettiği ve kulüp yönetimindeki görevini sürdürdüğü ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu