FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç; Oylamada tek yüreğiz!..

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, şike yasası değişikliği konusunda, “Partimiz yasanın tekrar görüşmeleri sırasında kararının arkasında tek yürek olacak, imzasının arkasında duracaktır” dedi.

Bakan Suat Kılıç, şike cezalarda indirim öngören yasanın Cumhurbaşkanınca bir kez daha görüşülmek üzere TBMM’ye iade edilmesi konusunda, ”Partimiz yasanın tekrar görüşmeleri sırasında kararının arkasında tek yürek olacak, imzasının arkasında duracaktır” dedi.

Bakan Kılıç, konunun siyasette ve kamuoyunda işleniş biçiminin doğru bir yaklaşım olmadığını ifade etti. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Bakan Suat Kılıç şöyle konuştu; Bunun bir restleşme, veto-rest ikilemi çerçevesi içerisinde değerlendirilmesi kesinlikle bizim açımızdan kabulü mümkün olmayan yanlış bir değerlendirme ve yaklaşım.

Sayın Cumhurbaşkanı, bir takdirde bulunmuştur. Nihai olarak yasama yetkisi TBMM’dedir. TBMM de bu çerçevede kendi takdirini ortaya koyma kararlılığındadır. Daha önce de tüm parti gruplarının uzlaşısıyla bu kanun teklifi yasalaşmıştı. Dün üç partiden gelen açıklamalara bakılırsa, yine imzalarının arkasında durdukları anlaşılıyor.

Bu durumda Sayın Cumhurbaşkanının da farklı bir değerlendirmesinin olacağını sanmıyorum. Yarın Adalet Komisyonu’nda görüşmeleri yapılacak ve mümkün olursa da bütçe görüşmeleri içinde Genel Kurulda kanununun görüşmeleri tamamlanmış olacak ve tekrar yasalaşmış olacak.

Dolayısıyla konu bir çerçevede suhuletle değerlendirilmelidir. Suç ve ceza adaleti veya dengesi bağlamında bu teklif tek başına değil, önceki yasayla birlikte değerlendirilirse daha isabetli bir çerçeveye ulaşılır düşüncesindeyim.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu