DünyaGündem

Mario Balotelli heykelini diktiriyor!..

Mario Balotelli heykelini diktiriyor!.. İtalyan futbolunun yaramaz çocuğu Mario Balotelli, çok konuşalacak ilginç bir girişimde daha bulundu. Balotelli işte bu pozunu ölümsüzleştiriyor… İtalyan yıldız, yeni taşındığı evine dekoratif amaçlı heykelini diktirecek.

Sıra dışı davranışlarıyla adı “futbol dünyasının yaramaz çocuğu” diye çıkan Mario Balotelli, bir kez daha manşetlerde.
Kendi heykelini diktiriyor! Ntvspor’un haberine göre, Ocak ayı transfer döneminde Manchester City’den Milan’a transfer olan İtalyan yıldızın, yeni taşındığı eve kendi heykelini yaptırdığı ortaya çıktı.

Balotelli’nin heykelini yapan heykeltraş, Brescia’da yayın yapan yerel bir gazeteye konuyla ilgili detayları aktarırken, yapım aşamasında oyuncunun fotoğraflarından yararlandığını dile getirdi. Hiç tanışmadığı Balotelli’den ücretini peşin aldığını ifade eden heykeltraş, genç oyuncunun Euro 2012 Yarı Finali’nde Almanya’ya karşı attığı golün ardından sergilediği sevinç gösterisini ölümsüzleştireceğini dile getirdi.

Balotelli’nin, iki elini yanına alıp yumruklarını sıkarak göğüs kaslarını gösterdiği gol sevincini heykele dönüştüreceğini belirten heykeltraş Livio Scarpella, “Onu antik zamanlardaki bir atlet gibi hayal ettim. Bronz renkte olacak heykel, klasik ile popüler tarzın bileşimini yansıtacak” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu