HaberFulya DosyasıFutbolGündemSon Dakika

Şampiyon hoca Müslüm Gülhan Hürser Tekinoktay’ın ekibinde

2014'te yapılacak Genel Kurul'da Beşiktaş başkan adayı olacağını daha önce açıklayan Hürser Tekinoktay ekibindeki isimleri kamuoyuna duyurmaya devam ediyor

Hürser Tekinoktay, Beşiktaş Belediyesi eski başkanı Ayfer Atay’ın ardından ikinci ismi, Haliç Üniversitesi futbol takımıyla 2 kez Avrupa Şampiyonluğuna ulaşan Müslüm Gülhan olarak açıkladı.

Hürser Tekinoktay’ın Müslüm Gülhan ile ilgili basın açıklaması şöyle;

Değerli Basın Mensupları,

25 Mart’ta yapılan Olağanüstü Kongre’nin ardından, değerli dostlarımızla birlikte, bundan sonra yapılacak ilk kongrede geçmişi büyük başarılarla dolu Beşiktaş’ın artık çaresiz kalmayacağını ve bu nedenle her türlü sorunun çözümü için Beşiktaş’a hizmet etmeye hazır olduğumuzu spor kamuoyuna duyurmuştuk. Eski Beşiktaş Belediye Başkanı, siyah beyazlı camianın önde gelen ve sevilen isimlerinden Ayfer Atay ekibimizde açıkladığımız ilk isim olmuştu. Belirli periyotlarla açıklamaya devam edeceğimiz ekip arkadaşlarımızdan ikincisini sizlere takdim ediyoruz.

Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanı ve Spor Akademisinin kurucularından değerli spor adamı Müslüm Gülhan’ın da bizlerle birlikte çalışmalarına başladığını;
Hem sporcu, hem de spor yöneticisi geçmişiyle AR-GE çalışmalarımızda ekibimize ve en başta Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne büyük katkılar sağlayacağına inandığımızı Beşiktaş Camiasına ve tüm spor kamuoyuna duyururuz.

Hürser Tekinoktay

Beşiktaş Kulübü Üyesi
2014 Genel Kurul Başkan adayı

Müslüm Kemal Gülhan Kimdir?

Profesyonel olarak futbol oynadığı sürede Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor bölümünü
kazanmış ve futbol hayatı sürerken öğrenim hayatını devam ettirerek mezuniyet başarısını göstermiştir.
10 Yıl süren Futbolculuk hayatından sonra 1993-2000 yılları arasında Beden Eğitimi öğretmeni olarak görev yapmıştır.

Sonraki süreçte İngiltere Futbol Federasyonunu The Football Association kursularına katılarak Teknik Adamlık eğitimi almış ve bu alanda da birçok başarılara imza atmıştır.

2008 yılında Öğretim görevlisi olarak bulunduğu Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünün kurulmasına öncü olarak Türkiye’de ki Spor Akademilerine bir yenisini katmıştır.

Halen Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanı olarak görev yapmakta olan Müslüm Gülhan İngilizce bilmektedir olup Futbol da yapılanma ve gelişim konularında yaptığı araştırmalarla Türkiye’de ilk defa bir Üniversite’nin “Türk Futboluna Yapısal Bakış” adlı Sempozyumu düzenlemesini organize etmiş ve “Türk Futboluna Yapısal Bakış” Sempozyumunun kitaplaştırarak kamuoyuna sunmuştur.

Ayrıca 2011 Yılında Üniversiteler Arası Avrupa Futbol Şampiyonasını Türkiye’ye alınmasına öncü olup bu Organizasyonun Komite Başkanlığını yürüterek bir ilke imza atmıştır.

Kazandığı Başarıları:
Çavuşoğlu Koleji Türkiye Şampiyonluğu.
Şehremini Lisesi Türkiye Şampiyonluğu ve Asya Oyunları Şampiyonluğu.
Haliç Üniversitesi 5 kez Türkiye Şampiyonluğu.
Haliç Üniversitesi 2 kez Avrupa Şampiyonluğu.

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
%d