GündemFulya DosyasıFutbolHaberTransfer

Fuat Yaman da Hürser Tekinoktay’la çalışacak

2014'teki kongrede Beşiktaş başkan adayı olacağını daha önce açıklayan Hürser Tekinoktay birlikte çalışacağı isimleri açıklamaya devam ediyor.

Ayfer Atay ve Müslüm Gülhan’ın ardından Fuat Yaman da Hürser Tekinoktay’ın ekibinde.

Hürser Tekinoktay tarafından yapılan basın açıklaması şöyle;

“25 Mart’ta yapılan Olağanüstü Kongre’nin ardından, değerli dostlarımızla birlikte, bundan sonra yapılacak ilk kongrede geçmişi büyük başarılarla dolu Beşiktaş’ın artık çaresiz kalmayacağını ve bu nedenle her türlü sorunun çözümü için Beşiktaş’a hizmet etmeye hazır olduğumuzu spor kamuoyuna duyurmuştuk.

Bu süreçte, daha önce duyurduğumuz Sayın Ayfer Atay ve Sayın Müslüm Gülhan’dan sonra Beşiktaş altyapısının yetiştirdiği önemli futbol adamlarından biri olan Fuat Yaman’ın da bizlerle birlikte çalışmalarına başladığını Beşiktaş Camiasına ve tüm spor kamuoyuna duyururuz. Beşiktaş’ın tarihteki başarı ve gurur dolu dönemlerini yaşatan Onursal Başkanımız Sayın Süleyman Seba ile hem futbolcu hem de antrenör olarak birlikte çalışma deneyimi olan hem de Beşiktaş’ın da içinde olduğu teknik direktörlük kariyerinin getirdiği büyük birikimle Sayın Fuat Yaman’ın ekibimize ve en başta Beşiktaş Jimnastik Kulübü‘ne büyük katkılar sağlayacağına inanmaktayız.

Hürser Tekinoktay

2014 BJK Genel Kurul Başkan adayı

Fuat Yaman Kimdir?

Beşiktaş’ın Türkiye’de ki ilk altyapı hamlesini yaptığı 70’li yılların sonunda Siyah Beyazlı takımın Özkaynak Düzeninden yetişerek A Takım çıkan Fuat Yaman, Beşiktaş’tan sonra Zonguldakspor, Antalyaspor, Eskişehirspor, Konyaspor, Sakaryaspor ve Zeytinburnu’nda forma giymiştir.

Fuat Yaman, futbolculuğunda olduğu gibi teknik direktörlük kariyerine de Beşiktaş altyapısında başlamıştır. 1994-1996 arasında Beşiktaş Genç ve PAF takımını çalıştırıp Şampiyon Yapan Fuat Yaman daha sonra Beşiktaş A takımında Rasim Kara’nın yardımcısı olarak göreve getirilmiştir. 1999 yılında birlikte çalıştıkları John Benjamin Toshack’ın görevi bırakmasının ardından Beşiktaş’ın başına geçmiş ve sezon sonuna kadar siyah beyazlı takımı başarıyla yönetmiştir. Fuat Yaman daha sonra Çanakkale Dardanelspor, Kayserispor, Rizespor, Kocaelispor, İstanbulspor, Altay ve Konyaspor takımlarını başarı ile çalıştırmıştır.

12 Şampiyonlar Ligi 12 UEFA kupası olmak üzere toplam 24 kez Avrupa Kupası müsabakasında Teknik Adam olarak görev almış ve 9585 numaralı BJK Kongre üyesidir.

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu