HaberFulya DosyasıFutbolGündemRöportajlarTransfer

Beşiktaş Başkan adayı Hürser Tekinoktay’dan Fikret Orman’a sert tepki

Fikret Orman'ın Yıldırım Demirören'i savunmasına Beşiktaş Başkanı adayı Hürser Tekinoktay sert tepki gösterdi.

NationalTurk’ün haberine göre, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın Yıldırım Demirören dönemini kapsayan mali genel kurulun iptali için açılan davaya kendi avukatını göndermesi ve Demirören’i savunmasına Beşiktaş Başkanı adayı Hürser Tekinoktay sert tepki gösterdi.

Hürser Tekinoktay’ın NTV Spor Radyo’da Bülent Yüksel’in sunduğu 13 programına Fikret Orman ile ilgili yaptığı açıklamalar şöyle;

Aslında konuşulacak pek bir şey yok. Dava 2008 yılını kapsayan, Yıldırım Demirören ve yönetiminin mali ve idari açıdan ibra edilmemesi. Dava Beşiktaş kulübünün geleceğiyle ilgili bir dava. Beşiktaş kulübünü yönetenlerin bir takım prensipler içinde olması gerekiyor. Bunun en önemlisi de Beşiktaş’ın menfaatleri. Hiç kimsenin veya grubun şahsi menfaatinin Beşiktaş menfaatlerinin önüne çıkmaması gerekiyor. İbra edilmemesi gereken 2008 döneminin ve bu yöneticilerin savunulmasının Beşiktaş derneğiyle alakası yok.Kimse “Beşiktaş kurumsal hareket ediyor, kendini koruyor” demesin. Dava Yıldırım Demirören ve yönetiminin ibra edilmemesi davası. Bu Beşiktaş şikeden ötürü küme düşsün davası falan değil.

Beşiktaş için hayati bir davadır

Bugün enkaz edebiyatı yapan yönetiminin ve bütün Beşiktaş taraftarlarının Beşiktaş’ın içinde bulunduğu zor durumu sorguladığı dönemin davası. Fikret Orman ve yönetiminde ibra etmeyen arkadaşlarımız var. siz Yıldırım Demirören’in 2008 dönemini ibra etmediniz. Peki neden ibra davasında onun ibra edilmesini savunuyorsunuz? Böyle bir şey olabilir mi? Beşiktaş için hayati bir davadır bu.

Demirören 8 yıldır oradaydı

Hesap soracağız diye geldiniz. Denetleme kurulları diye görev açtınız. 3 aydır görevdesiniz. O denetleme kuruluyla, Yıldırım Demirören’in açığını yakalayacağız diye bir imaj verildi. O da çirkindi bana kalırsa. Neden yanlış? Adam 8 yıldır zaten oradaydı. Kulübü çok büyük sıkıntılar içine sokup kaçtıktan sonra ona kızmaya gerek yok. Yıllardır bunla mücadele eden, Yıldırım Demirören yönetimini ibra etmeyen, mali savurganlığı önlemeye çalışan çok değerli arkadaşlarımız var. taraftarın da çok büyük bir kesimi böyle ama bugün kızan kişilerin daha önce de kızması lazımdı. Kızgınlık bir anda linç kültürüne dönüşüyor, o da kötü.

Borç ve enkaz edebiyatı yapıyorsunuz. Bütün suçlu Yıldırım Demirören’dir gibi konuşuyorsunuz. Ondan sonra çıkıp onun dönemini ibra ediyorsunuz. Bu mahkemede Fikret Orman beyin kendi avukatını göndermesi daha acıklıdır. Fikret Orman’ın şahsi avukatının davaya bizim tarafımızda girmesini beklerdik 5 yıldır. Geçmişte Fikret Orman saatlerce ibra etmeyelim diye telefonlar açtı. Sadece benle yarım saat konuştu. Yüzlerce kişiyi ibra etmemesi için ikna etmeye çalıştı. Şimdi siz kaç yıldır ibra etmeyelim diyorsunuz, gerçi ibra ediyorsunuz ya da kongrelere gelmiyorsunuz ama şimdi kendi avukatınızla Yıldırım Demirören’i ibra etmeye çalışıyorsunuz.

Dava Yargıtay’a gidiyor

Dava şimdi temyize gidecek. Yargıtay’daki süreci bekleyeceğiz. Ben Beşiktaş’ın menfaati için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Sonuçta ibra etmeyenlerin, bizim tarafımızda olanların bu davayı kazanması halinde ne olacak? Beşiktaş tüzüğünde de var. 2008 yılında ve sonraki dönemlerde Yıldırım Demirören’in harcamaları kabul olmayacak. Dolayısıyla Beşiktaş’tan alması gereken 100 milyon küsür lira para masaya oturtulacak. Tüzükte de var Beşiktaş derneği gerekirse o dönemin yöneticilerine dava açar, tazminat davası da olabilir. Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’nin kendisini zarara uğratanlardan hesap sorma hakkını çöpe atmamak lazım. Beşiktaş’ın prensiplerinin kişiler üzerine kurulduğu, kişisel arkadaşlıkların üzerine kurulduğu bir hale gelindi. Bu Beşiktaş kulübüne uygun bir şey değil.

UEFA’ya yapılan savunmayla ceza 2 katına çıktı

Yönetici Levent Erdoğan’ın hukuk bürosu var. Beşiktaş kulübünün avukatları var. UEFA’ya “Bunlar bizden önceki yönetimin hatasıdır” diyerek savunma yaptılar. Böyle savunma olmaz. 3 yıl içinde 1 yıl men ve 300 bin euro para cezası bu savunmayla iki katına çıktı. Ceza bir anda 5 yıl içinde 2 yıl men ve 500 bin euroya yükseldi. Ancak hükmün açıklaması geriye bırakıldı. Yani tekrarı halinde bu cezanın uygulanmasına karar verildi, bu hüküm oldu. Dünyanın en önemli kurumlarından biri olan UEFA’ya “biz yapmadık bizden öncekiler yaptı” diye savunma yapılmaz. Madem öyle savunma yaptınız, peki bu mahkemede niye “bizden önceki yönetimin hatası, bu arkadaşların belgeleri doğrudur. İbra edilmeme iddiaları doğrudur. Zapotocny transferi nedeniyle kulüp ceza almıştır. Bundan sonra yapmayacağız” demiyorsunuz. Bunu yapsaydınız sorumlular Beşiktaş kulübüne hesap verecekti.

Yıllardır Zapotocny diyorum, kulüp o yüzden ceza yedi. Maliye Bakanlığı’nın o dönemin yöneticilerine açtığı dava var. Maliye Bakanlığı müfettişleri suç duyurusunda bulunuyorlar ve dava açılıyor. Yani devlet aslında o dönemi ibra etmiyor. Fikret bey siz hala neyi savunuyorsunuz? Niye Yıldırım Demirören’i savunuyorsunuz? demez mi insanlar.

Beşiktaş, herkesin zarar vereceği, sonra köşeye atacağı bir kurum olmaktan çıkmalı.

NationalTurk Haber

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu