FutbolGündemTransfer

Ricardo Quaresma; Beşiktaş’ta çok mutluyum ve bir yere gitmiyorum

Quaresma,  Sporting Lizbon’a transfer olacağı yönündeki haberlere son noktayı koydu. Portekizli yıldız Quaresma, “Beşiktaş’ta mutluyum ve kendimi takımımda iyi hissediyorum” dedi.

Beşiktaş’ın başarılı oyuncusu Ricardo Quaresma, Portekiz’in TVI televizyonuna verdiği röportajda Beşiktaş’ta mutlu olduğunu söylerken, Sporting Lizbon’a transfer olmasının söz konusu olmadığını açıkladı. Quaresma şöyle konuştu; Sporting Lizbon her zaman sevdiğim ve saygı duyduğum bir kulüptür. Son dönemde Sporting Lizbon transfer olacağım yönündeki haberleri ben de duyuyorum.

Ancak benimle bu konu hakkında kimse temasa geçmedi. Bu haberlerim nasıl ortaya çıktığını bilmiyorum. Ben Beşiktaş’ta mutluyum ve kendimi takımımda iyi hissediyorum. Ben Beşiktaş’ta çok iyi karşılandım ve bana herkes destek oluyor. Yapmam gereken bana olan ilgiye takımıma katkı sağlayarak karşılık vermek olacaktır. Ben hiçbir yere gitmiyorum ve Beşiktaş ile başarılar yaşamak için elimden geleni yapacağım.

Ricardo Quaresma; Umarım Carvalhal ile başarılı bir dönem geçiririz

Ricardo Quaresma, teknik direktör Tayfur Havutçu’nun cezaevinde olması nedeniyle yerine vekaleten getirilen Portekizli teknik adam Carlos Carvalhal hakkında sorulan soruya ise şu yanıtı verdi; Carlos Carvalhal iddialı ve iyi futbol oynatmayı seven bir teknik direktör. Kendisine Beşiktaş’ta başarılı olması için şans diliyorum. Ben, oynayacağım futbol ile kendisine elimden geldiği kadar yardımcı olacağım. Umarım birlikte başarılı bir dönem geçiririz.

Portekizli yıldız Quaresma; Alania’yı eleyip gruplara kalmayı hedefliyoruz

Beşiktaş’ın Portekizli futbolcusu Ricardo Quaresma, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Rusya temsilcisi Alania’yı eleyip, gruplara kalmayı hedeflediklerini söyledi. Quaresma, BJK TV’ye yaptığı açıklamada, Alania takımı hakkında fazla bilgi sahibi olmadığını belirterek, ”Öğrendiğim kadarıyla agresif, iyi defans yapan ve fizik kapasitesi yüksek bir takımla oynayacağız. Daha fazla bilgiyi rakip takımın görüntülerini izlediğimizde öğreneceğiz” dedi.

UEFA Avrupa Ligi’nde kolay ya da zor takım ayrımı olmadığını kaydeden Portekizli yıldız, ”Maç kolay gözükse bile çok iyi mücadele etmeliyiz, gruplara kalmak için kazanmamız gerekiyor. Tek düşüncemiz Alania’yı eleyip UEFA Avrupa Ligi gruplarına kalmak” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
%d