FutbolGündem

RTÜK’ten ‘Telegol’ ve ‘Yüzde 100’ Futbol’a ceza

RTÜK’ten ‘Telegol’ ve ‘Yüzde 100’ Futbol’a ceza… Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), programlarda kullanılan kostüm reklamları için ‘Telegol’ ve ‘Yüzde 100’ Futbol programına ceza verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na spor programları ile ilgili gelen şikayetlerin artmasından sonra harekete geçen kurum, ilk cezaları usulsüz reklam uygulamaları nedeniyle verdi.

Sporx’in haberine göre, TV 8’de Serhat Ulueren, Kaya Çilingiroğlu, Erman Toroğlu, Gökmen Özdenak, Ziya Şengül ve Selim Soydan’ın katıldığı Telegol programı; TW Steel, Claudio/Campione ve Damat’ firmalarının reklamı nedeniyle uyarı cezası aldı.

NTV’deki “Yüzde 100 Futbol” programında ise Rıdvan Dilmen ile birlikte ekranlara çıkan sunucu Güntekin Onay’ın giydiği kostüm için “Beymen” markasının reklamının yapıldığı gerekçesiyle 29 bin 384 lira para cezası verildi.

ŞANSAL BÜYÜKA DA NASİBİNİ ALDI

RTÜK ayrıca Lig TV’deki futbol programında, sunucu Şansal Büyüka’nın giydiği kostüm için “Ramsey” firmasının reklamı yapıldığı gerekçesiyle kanala uyarı cezası uyguladı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu