FutbolFutbolda ŞiddetGündem

Şok … Fatih Terim’den Büyük Tehdit !

Şok … Fatih Terim’den Büyük Tehdit !

Fatih Terim ‘den Türkiye’ye Tehdit İçerikli Şok Mesaj !

“İstanbul’a Dönünce Hesaplaşacağız”
14.06.2008 22:50:00

A Milli Takım Teknik Direktör Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti maçı öncesi Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan gibi şok bir açıklama yaptı !

A Grubu’ndaki son maçımız da Pazar günü TSİ 21.45’de Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak olan A Milli Takımın böyle önemli bir maç öncesi en sorumlu kişiler

Fatih Terim'in fenerbahçe ile anlaştığını söyleyen fatih Altaylı acaba terim'den korkarmı ?tarafından bir çok kişiyi töhmet altında bırakacak ve ülke genelinde cepheler açacak açıklamalar yapması tüm spor kamu oyu tarafından şaşkınlıkla karşılandı !

Fatih Terim ; “İstanbul’a Dönünce Bu Arkadaşlarla Hesaplaşacağız”

İşte milli takımımızın sorumlusu Fatih Terim’in açıklamlarından bölümler !

“Her ne kadar kendimizi işimize versek de özellikle maksatlı yorumlar yapan, huzurumuzu kaçırmak için bu yayınlara hala devam edenleri biliyoruz.

Fatih Terim'i oldukça yoğun eleştiren Hıncal Uluç acaba Terim'den korkarmı ?Yabancı basının bu tür haberlerini anlıyorum da bizim basına anlam veremiyorum. Şuraya bakar mısınız.

Çok önemli bir maçın arifesinde neleri konuşuyoruz.

Şimdilik daha fazla bu konuyu konuşmak istemiyorum. Ama İstanbul’a dönünce bu arkadaşlarla hesaplaşacağız.”

Şimdi gözler spor yazarları ve Orhan Pamuk’da !

Fatih Terim ile ilgili eleştirilerde bulunan Hıncal Uluç, Erman Toroğlu, Şansal Büyüka, Fatih Altaylı, Ahmet Çakar, Rıdvan Dilmen, Kazım Kanat gibi önemli spor

Fatih Terim'in onu yetersiz milliyetçi görüyorum dediği Orhan Pamuk'mu tehdit altında ?yazarlarının nasıl bir tavır takınacakları Fatih Terim’in de nasıl bir hesap soracağı (!) spor kamu oyu tarafından merakla bekleniyor !

Hatırlanacağı üzere Fatih Terim’in TBMM’ine ithafen söylemiş olduğu ” Onlardan 550 tane var Fatih Terim’den bir tane ” sözü de spor kamu oyu ve millet vekilleri tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Sonrasında Orhan Pamuk ile girdiği diyalog ve şimdi de Medyanın önde gelenlerini hedef alan bu tehdit ile Terim’in turnuva bitişinde bu

konulara muhatap kalanlar ile tartışmalarının alevleneceği bekleniliyor!


Fatih Terim Planın Penaltılara Göre Kurmuş !

Öte yandan Fatih Terim’in maç ile ilgili yapılan açıklamaların da maçın penaltılara gitmesi üzerine kurduğu da anlaşılmakta!

Terim, istatistiklere bakınca Çek Cumhuriyeti’nin, Türkiye’ye karşı bariz bir üstünlü olduğunu hatırlatarak,

”İstatistiklere bakınca Çekler çok daha başarılı olmuş. Ama biz de bir çok seriyi bozduk. En son İstanbul’daki maçta 2-0’dan 2-2’ye getirdik.

Demek ki bizim kazanma zamanımız gelmiş.

Acaba Erman Toroğlu ve Şansal Büyüka Fatih Terim'den korkacak mı ?Çekler, özellikle penaltılarda 20’de 20 atmışlar. Ama her seri bir yerde bozulur. Demek ki bu serinin bozulma zamanı gelmiştir bizim için” diye konuştu.

Sakat futbolcuların durumuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Fatih Terim, ”Emre Belözoğlu ve Tümer Metin kesin oynamayacak. Servet Çetin ise düz koşu yapacak.

Maça kadar daha 24 saatimiz var. Öyle ümit ediyorum ki yarın oynayabilecek” dedi.

Bu arada Fatih Terim’in adale ve bağ sakatlıkları olan
futbolculardan Gökhan Zan ve Gökdeniz Karadeniz, alnında dikişileri olan Emre Aşık hakkında bir açıklama yapmaması dikkat çekti !

Rıdvan Dilmen bile ilk maçta çok eleştirmişti . Acaba Dilmen şimdi ne yapacak !Terim, bir çok takımın yıldız futbolcularının ciddi anlamda sakatlandığını ve maçları tamamladıklarını ifade ederek,

”Bizim Carnavaro, Frei gibi takımdan çıkacak kadar sakat futbolcumuz olmadı. Bu da sağlık ekibimizin ne kadar iyi çalıştığını gösteriyor” diye konuştu.!

( Ayağı kırılan Carnavaro ve bileğinden sakatlanan Frei’dan bahseden Fatih Terim’in ne demek istediği kendisini takip eden basın mensupları tarafından anlaşılamadı.

Görüşleri alınan bazı basın mensupları “Bizim takımımızda sürekli yaşanan adale ve bağ sakatlıklarının ayağı kırılan Carnavaro ile bir ilişki nasıl kurabileceklerini anlayamadık” diye şaşkınlıklarını açıkladılar!)

Ahmet Çakar Kazım Kanat gibi değildir! En sert açıklamaların Ahmet Çakar tarafından yapılacağı bekleniyor . . .Çek Cumhuriyeti maçında sahaya çıkması beklenen onbirimiz

Volkan,
Hamit, Emre Güngör, Servet, Hakan Balta,
Tuncay, Mehmet Topal, Aurelio, Arda,
Semih- Nihat.

Öte yandan milli takım, yarın maçın yapılacağı Cenevre Stadı’nda 15 Dakikası basına açık olmak üzere son çalışmasını yaptı.

Fatih Terim yönetiminde yapılan idmanda basına açık bölümde kısa süreli topla çalışma yapan (A) Millilerin, kapalı bölümde ise yarınki maçın taktiğini çalışacağı öğrenildi.

Ayrıca en iyi taktik 4-3-3 dür diyen Fatih Terim’in bu maçta 4-4-2 mi yoksa en iyi taktik dediği 4-3-3 mü oynayacağı da Genevre’de bulunan spor otoriteleri tarafından merakla bekleniyor….

Genevre / Futbolistan

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu