FutbolGündemTransfer

Tam Beşiktaşlık bir olay daha; Berat 2 ay önce transfer edildi, bugün satış listesinde

Beşiktaş’ta Samet Aybaba, 5 futbolcunun bonservisleri ile birlikte takımdan gönderilmelerine karar verdi. Bu isimlerden biri yaklaşık 2 ay önce transfer edilen Berat Çetinkaya.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Beşiktaş’ta yeni sezon öncesi 5 Temmuz’da başlayan ve 25 Temmuz’da sona eren yurt dışı hazırlık kampı kadrosuna teknik direktör Samet Aybaba, 13 genç oyuncuyu dahil etmişti.

Bonservisi ile gönderilecekler; Berat Çetinkaya, Rıdvan Şimşek, Sezer Özmen, Furkan Şeker ve Caner Turp

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Mertcan Tunca, Atınç Nukan, Furkan Şeker, Rıdvan Şimşek, Emre Özkan, Mertcan Demirer, Ümit Karaal, Hasan Türk, Kadir Arı, Caner Turp, Erkan Kaş, Mertcan Aktaş ve Sezer Özmen’in 20 günlük kapta gösterdikleri performanslar sonrası hazırladığı raporu bugün futbol komitesine sundu.

Aybaba, sunduğu raporda genç oyunculardan Rıdvan Şimşek, Sezer Özmen, Furkan Şeker, Caner Turp ve yaklaşık 2 ay önce Sakaryaspor’dan transfer edilen Berat Çetinkaya’nın bonservis bedelleri ile takımdan gönderilmeleri yönünde görüş bildirdi.

Kiralıklar; Tanju Kayhan, Burak Kaplan, Mertcan Demirer ve Atınç Nukan

Tecrübeli teknik adam ayrıca Mertcan Demirer ve Atınç Nukan’ın yanı sıra geçen sezon A takım kadrosunda yer alan Tanju Kayhan ve Burak Kaplan’ın farklı bir takıma kiralanmalarını istedi.

Takımda kalanlar; Emre Özkan, Erkan Kaş, Mertcan Aktaş, Hasan Türk, Kadir Arı, Ümit Karaal ve Mertcan Tunca

Samet Aybaba’nın takımda kalmasını istediği isimler ise Emre Özkan, Erkan Kaş, Mertcan Aktaş, Mertcan Tunca, Hasan Türk, Kadir Arı ve Ümit Karaal oldu. Bu futbolculardan Emre Özkan, Hasan Türk ve Erkan Kaş’ın sürekli A takım kadrosunda yer almaları beklenirken, Mertcan Tunca, Kadir Arı ve Ümit Karaal’ın sezon içinde çoğunlukla A2 takımda görev yapacakları ancak A takım antrenmanlarında yer alarak bazı karşılaşmarlarda A takım formasını giymeleri bekleniyor.

Beşiktaş, Berat için Sakaryaspor Tesis ve İşletmecilik Tic. A.Ş.’ne yetiştirme tazminat bedeli olarak ödeyeceği 480.000 TL’nin 5 taksitinden birini ödemişti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu