FutbolGündem

TFF olağanüstü genel kurulu 26 Ocak’ta!..

Türkiye Futbol Federasyonu 26 Ocak 2012’de Olağanüstü Genel Kurulu yapılmasına karar verdi. Toplantıda küme düşmenin kaldırılması görüşülecek.

Şike yapan takımın küme düşürülmesini öngören Disiplin Talimatı’nın 58. maddesiyle ilgili flaş gelişmelere dün bir yenisi daha eklendi. 26 Ocak 2012’de olağanüstü genel kurul yapılacağını açıklayan Futbol Federasyonu, yaptırımların değiştirilmesi yönündeki kararın burada sonuca bağlanacağını duyurdu.

Futbol kulislerinden sızan haberlere göre kulüplerin oylarıyla bir defalık af çıkacak ve şike soruşturması sonucunda hiçbir takım küme düşürülmeyecek. Küme düşmenin kaldırılmasına Galatasaray şiddetle karşı çıkıyor.

TFF’den yapılan açıklama şöyle;

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün İstanbul’da yaptığı toplantıda 26 Ocak 2012 Perşembe günü TFF Olağanüstü Genel Kurulu yapılmasına karar verdi.

Toplantıda; haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların değiştirilip değiştirilmemesinin görüşülmesi ve karara bağlanması için, TFF’nin en yetkili karar organı olan Genel Kurulu’nun olağanüstü olarak çağrılmasına karar verildi.

TFF Yönetim Kurulu, futbol ailesinin tüm kesimlerini ilgilendiren bu konunun futbolun tüm paydaşları tarafından TFF Genel Kurulu’nda tartışılmasının en doğru çözüm olduğunu belirtti.

Ankara’da yapılacak Olağanüstü Genel Kurul’un çağrı kararının ulusal günlük 1 gazetede ve TFF’nin resmi internet sitesinde ilanına, toplantının 26 Ocak 2012 Perşembe günü saat 11.00’de, çoğunluğun sağlanamaması halinde ikinci toplantının aynı gündemle, delege tam sayısının asgari üçte biri ile 27 Ocak 2012 Cuma günü aynı saatte; ikinci toplantıda da çoğunluk sağlanamadığı takdirde üçüncü toplantının aynı gündemle, çoğunluk aranmaksızın 3 Şubat 2012 Cuma günü aynı saatte yapılması kararlaştırıldı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu