FutbolGündem

Ziya Doğan Bucaspor mağlubiyeti sonrası Konyaspor’u bıraktı

Spor Toto Süper Lig’de kötü günler yaşayan Konyaspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, yönetimle anlaşarak görevden ayrıldı.

Ligde kötü günler geçiren Konyaspor ‘da eleştirilerin odağında yer alan Teknik Direktör Ziya Doğan, Başkan Bahattin Karapınar ‘la birlikte düzenlediği basın toplantısında görevden ayrıldığını açıkladı. Basın toplantısında konuşan Konyaspor Başkanı Bahattin Karapınar, takımı Bank Asya 1 Lig ’den Sper Lig’e taşıyan Ziya Doğan ‘la, Süper Lig ’de de çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Başkan Bahattin Karapınar, “Bank Asya 1. Ligi ‘nin son haftalarında takımı teslim ettiğimiz Ziya Doğan ‘la Süper Lig ‘de de çalışmak istedik ve çalıştık. Düzgün insanla çalıştık. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ziya Doğan, Konyaspor ’a çok şeyler kattı. Ziya Doğan ’la sadece teknik direktörlük anlamında ayrıldık. Bundan sonra ilişkilerimiz devam edecektir. İnşallah bu ayrılık Konyaspor ile Ziya Doğan için hayırlı olur” dedi.

Öncelikle başkana teşekkür ettiğini açıklayan Teknik Direktör Ziya Doğan, “Başkan yeri geldi hesap sordu. Ama medeni bir insan gibi sordu. Futbolun içinde böyle insanların olması Türk futbolunun geleceği açısından çok önemli. Bir kulübü belirli bir seviyeye getirmek çok kolay değildir. Ama biz zorluklarla bir yerlere gelmeyi başardık. Hem ben hem de yönetim kurulu çok fedakarlık yaptık. İkinci yarıdan itibaren iyi oynamamıza rağmen iyi sonuçlar alamadık” dedi.

‘Takımı kurtarmak için çok yardımcı oldum. Bunu en iyi yönetim kurulu biliyor’ diyen Ziya Doğan, geçen yıl çok önemli teklifler olmasına rağmen Konyaspor’a geldiğini ve takımı Bank Asya 1. Lig ‘den Süper Lig ‘e taşıdıklarını hatırlattı. Ziya Doğan, Süper Lig ‘de mücadele eden mevcut takıma güvendiğin belirtti ve “Bir süre sonra göreceksiniz ki bu takım iyi bir çıkış yakalayacak. Ben bundan çok eminim. Değişimin takıma da yönetime de fayda getireceği kararına vardık. Ben de takımın önünü açtım” dedi. Ziya Doğan, başarısızlıkların sorumluluğunu üzerine alarak Konyaspor Teknik Direktörlüğü görevinden ayrıldığını sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: