FutbolGündem

Alman basınından şok iddia; Töre, Çalhanoğlu ve Toprak olayının ardında başka sebepler mi var?..

NationalTurk’ün haberine göre, Türkiye – Çek Cumhuriyeti EURO 2016 eleme maçına saatler kala Türkiye, Gökhan Töre’nin Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak’ın otel odasındaki silah çekme olayı ile çalkalanıyor. Alman basını olaya başka bir pencere açıp değişik açıdan bakarak olayın ardında karanlık bir kavga olup olmadığını sorguluyor.

Türk Futbolu en önemli maçlarından birine çıkarken son 3 gündür Milli Takım futbolcuları arasında cereyan ettiği öğrenilen silah olayı ile çalkalanıyor. Olaya özellikle dış basında büyük ilgi gösterirken hatırlanacağı gibi Milli Takımın kamp yaptığı otelde Hollanda maçı sonrası Almanya kökenli futbolcu Gökhan Töre’nin yine Almanya kökenli olan Bayer Leverkusenli Ömer Toprak ve o tarihte Hamburg’un oyuncusu olan, ancak şimdilerde Bayer Leverkusen forması giyen Hakan Çalhanoğlu’na silah çekmesi, hatta bir iddiaya göre Hakan’ın ağzına silah sokması gibi manidar bir olayla gündeme gelmişti.

İddia korkunç; Hele hele Türk Milli Takımı’nın kampında yaşanması söz konusuysa daha da vahim. Her ne kadar Fatih Terim olayın yeri kamp değildi dese de, futbol dünyası milli takımın kamp tesislerin de olmasa da milli takımın kamp yaptığı özel bir otelde olduğu aylardır basının manşetlerindeydi.

Kamp tesisi özel de olsa, bir futbolcu milli takım kampına niye silahla gelmiş olduğu ve hatta silahın ruhsatlı olup olmadığı aylardır milli takımlar sorumlusu olan kişi tarafından hiç bir açıklama yapılmamıştı. Olayda sorulması ve cevaplandırılması gereken bir çok karanlık nokta varken milli takımlar sorumlularının olayın Almanya’da yetişen futbolcularımız ve ailelerine konuyu getirmeleri de futbol dünyasında tepki uyandırdı.

Ancak Alman basınına göre daha önemlisi Gökhan Töre’nin arkadaşlarının odasına neden silahla girmesi değil ve hatta olayın psikolojik boyutundan ziyade aylar önce yine Almanya kökenli Sezer Öztürk ile ilgili olarak Bild Ggazetesi’nde çıkan bir haberde Sezer’in mafya ve çete bağlantılarından bahsedilmesiydi. Şimdi futbol dünyası acaba Gökhan Töre olayında böyle ilişkiler mi var diye sormaya başladılar.

Bu arada aynı Bild iki gün önce yaptığı haberde Bayer Leverkusen kulübünün Gökhan Töre’nin Türk Milli takımına seçilmesi ile birlikte Ömer ve Hakan’ın aileleri ile görüşerek sakatlık raporlarını gönderdiği de iddia edildi. Zaten Hakan Çalhanoğlunun babası Hürriyet gazetesine olayı geniş bir biçimde anlatmıştı.

Özellikle Fatih Terim’in Çek Cumhuriyeti maçı öncesi yapmış olduğu basın toplantısında “İki futbolcu 15 gün idmana çıkamaz raporu aldıktan sonra kendi takımlarında o hafta oynadıklarını” söyleyerek bu olayları adeta teyid etmiş oldu.

Futbol dünyasını yakından takip edenler bir sürü çelişki ve açıklama yapılmayan bu durumların arkasında başka olaylar olduğuna dair şüpheler içine girmeye başladıkları biliniyor. Özellikle Almanya’da bulunan Hakan Çalhanoğlu’nun menajerliğini yapan FİFA lisanslı Türk Bektaş Demirtaş’ın ve Ömer Toprak’ın menajerliği yapan Marco Reus ve Toni Kroos gibi futbolcuları bünyesinde barındıran saygın alman menajerlik şirketi Sports Talk ‘a bu konuda ki araştırmaları merakla bekleniyor.

Zaten futbol dünyası içinde tek mantıklı ve akılcı yaklaşım bunun üzerinde durulması.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu