Gündem

Enkaz altında kalan Hataysporlu Christian Atsu için Gana hükümetine çağrı!

Yaşanan depremde enkaz altında kalan isimlerden olan Atakaş Hataysporlu Christian Atsu'nun durumu ülkesinde yakından takip ediliyor. İnsan hakları ve yardım kuruluşu olarak ülkede hizmet veren Crime Check Foundation, Gana hükümetinin Christian Atsu için kurtarma çalışmalarına katılması yönünde çağrıda bulundu

Hatay’da depremde yerle bir olan 250 daireli Rönesans Rezidans’ın enkazında kalan Hataysporlu Christian Atsu’dan hala haber alınamazken, futbolcunun kardeşinin endişeli bekleyişi sürdürüyor.

Hatay’da 12 katlı, 250 daireli Rönesans Rezidans, Kahramanmaraş merkezli depremlerle yerle bir oldu. Enkazda arama kurtarma çalışmaları devam ederken, binada yakını olan vatandaşlar ise çaresizce bekleyişlerini sürdürüyor.

Hataysporlu futbolcu Christian Atsu’nun kardeşi Isaac Twasam ve oyuncunun menajeri Nana Sechre de binanın enkazı önünde bekleyişini sürdürüyor.

31 yaşındaki futbolcunun yakınları enkazdaki arama kurtarma çalışmalarını yakından takip ederken, Atsu’dan gelecek umutlu haberi bekliyor. Ganalı oyuncunun kardeşi ve menajerinin oldukça üzgün oldukları gözlendi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 depremler birçok ilde olduğu gibi Hatay’da da büyük yıkıma sebebiyet verdi. Hatayspor forması giyen Atsu da enkaz altında kalanlar arasında yer alıyor. Ganalı futbolcu için ülkesinde çağrı geldi.

insan hakları ve yardım kuruluşu olarak ülkede hizmet veren Crime Check Foundation, Gana hükümetine bir çağrıda bulunarak, milli futbolcunun Hatay’daki arama-kurtarma çalışmalarına hükümetin katılmasını talep etti.

Afrika ülkesinden basın mensupları ve futbolcunun bazı yakınlarının da Hatay’a gelme hazırlıkları içerisinde oldukları öğrenildi.

Andre Ayew ve Essien’den Christian Atsu açıklaması

Öte yandan Gana Milli Takımı kaptanı Andre Ayew, yakın arkadaşı olduğunu belirttiği Christian Atsu’nun durumundan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ayew, “Tüm Gana kendisinin iyi olması için dua ediyor” ifadelerini kullandı.

NationalTurk Haber

Dünyaca ünlü Ganalı eski futbolcu Michael Essien de Christian Atsu’nun hayatta olduğunu umduğunu ifade etti. Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Essien, “Arkadaşım Christian Atsu’nun hayatta olduğunu umuyor ve dua ediyorum. Kalbim, başta bu trajedinin kurbanlarının aileleri olmak üzere tüm Türkiye ve Suriye halklarıyla birlikte” dedi.

Christian Atsu’nun menajerleri ve Taner Savut’un arkadaşları, Rönesans Rezidans’a ulaştılar. Sekizinci kat bloğundan dokuzuncu kata geçilmesi için madencilere koridor ve yol açılıyor ve arama kurtarma çalışmaları devam ediliyordu

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu