FutbolGündemTransfer

Fikret Orman ile Rıdvan Dilmen canlı yayında tartıştı!..

Fikret Orman ile Rıdvan Dilmen canlı yayında tartıştı!.. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile yorumcu Rıdvan Dilmen, NTV’nin canlı yayınında sözlü tartışma yaşadı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, NTV’de yayınlanan ‘% Futbol’ adlı programa bağlanarak Rıdvan Dilmen’in Akhisar Belediyespor mağlubiyetinin ardından söylediği sözlere cevap verdi. HTSpor’un haberine göre, Dilmen’in maçın ardından siyah-beyazlı yönetime yönelik olarak yaptığı “Yönetim olarak para koymuyorsanız, risk almıyorsanız bırakacaksınız” sözlerine cevap veren Fikret Orman, “Bu üslubu size yakıştıramadım” diye konuştu. Canlı yayına telefonla bağlanan Fikret Orman, Rıdvan Dilmen’in sözlerine şu şekilde cevap verdi:

“RIDVAN HOCAM BİLİYOR MU?”

“Akhisar maçından sonra yaptığınız programı sonran izledim. Özellikle Rıdvan hocamın ve sizin de yapmış olduğunuz şeylere açıklık getirmek istiyorum. Rıdvan Dilmen, “Beşiktaş yönetimi para koymayacaksa ve risk almayacaksa orada bulunmamasını net olarak söylüyorum” dedi. Konuşmalarınızdan rahatsızlık duydum, bu üslubu size yakıştıramadım. Sayın Dilmen görevlerine devam etmesinler diyor. Mustafa Denizli ile polemiği bırakıp, risk almıyorlarsa bıraksınlar diyorsunuz. Bizim ne kadar para koyduğumuzu değerli hocam biliyor mu? Ben eleştirilere açık bir başkanım. İnsanların şahsiyetini etkileyecek şeyler rahatsız ediyor. Beşiktaş’ın artık yükümlülüklerin yerine getirmeyen kulüp imajı kalmamıştır.”

“YÖNETİMİN YAPMASI GEREKENLER BELLİDİR”

“Ben ve arkadaşlarımı enkaz edebiyatından eleştirip para koymadılar, risk almadılar diye yorumluyorsunuz. Doğru mu? Göreve geldiğimizde Beşiktaş’ın durumunu heralde iyi biliyorsunuz. Benden başka aday olan arkadaşlarım hariç risk alan var mı? Bir futbol takımının başkan ve yönetim kurulunun yapması gerekenler bellidir. Oyuncuların paralarını, primlerini öderler.”

“DOĞRU VE ADALETLİ BULMUYORUM”

“Kendi bütçesi içerisinde transfer yapmaya çalışırlar. Getirmek istediğimiz sistem yönetimin de transfer yapmasının dışında bir sistem olacak. Yenilmek tüm Beşiktaşlıları üzmüştür. Bir maç kaybedince yönetime ve başkana ‘Bıraksınlar’ demeyi doğru ve adaletli bulmuyorum. 19 milyon doların üzerinde kulüplere, 10 milyon dolar menajerlere, 200’ün üzerinde dava ile uğraşan bir yönetim olarak görevi devraldık. Bir senede Beşiktaş’ın borucunu 150 milyon aşağı çektik. Beşiktaş’tan herkes parasını almıştır. Ancak sizin bu şekilde değerlendirme yapmanızı çok adaletli bulmuyorum.”

“Önemli olan Beşiktaş’ın borçlarını kendi kaynaklarıyla kapatmasıdır. Fenerbahçe ve Galatasaray statları tamamlandığı için bizden 100 milyon civarında fazla gelir elde ediyor. ‘Bıraksınlar 50 tane başkan bulurum’ gibi şeyler bizi üzüyor.”

SİNAN ENGİN’E GÖNDERME

NationalTurk Haber

“Eskiden Beşiktaş’ta menajerlik yapmış, 20 milyon dolarlık transferler yapıp, elde edilen başarılar ortada, Beşiktaş’ın kaynakları nereye gitmiş ortada, onları arayıp bağlanmıyorum.”

SAMET AYBABA İDDİALARI HAKKINDA…

“Hocalar senelik değil uzun dönem stratejisidir. Samet AYbaba çok büyük yüreklikik gösterek Beşiktaş’a hcoa oldu. Bu sene de öenmli şler yaptı. Futbolda iddialı laflar konuşmak kolaydır ama icraata gelince dönem stratejisi her dakika değişir. Biz 4 yıllık kontrat yaptık. Bu konratlar saha skorları ve takımın verdiği güvenle ilişkilidir. Sezon sonu gelecek. İnşallah Beşiktaş en iyi yerde bitirecek. Onun sonucunda o günün stratejisien bakacağız. Bibrebir veya dolaylı yoldan hiçbir hocayla görüşmedik.”

RIDVAN DİLMEN’DEN ORMAN’A CEVAP

Fikret Orman’ın sözlerine canlı yayında cevap veren Rıdvan Dilmen ise, “Para vermiyorsanız bıraksınlar dedim. Sizin makamınıza da Beşiktaş Kulübü’ne de saygımız var. Bir hatamız varsa özür dileriz. Beşiktaş Kulübü büyük bir camia, saygısızlık etmeyiz. Siz bizi fırçalamak için mi aradınız? Buyrun gelin burada yüz yüze konuşalım. Benim garibime gitti. Sizden böyle bir şey beklemiyordum. Böyle şeyler benim ve programın tarzı değil. O halde siz kanal kanal bağlanacaksınız. Kibarca eleştiremeyecek miyiz? Siz gece 03.00’e kadar programlara mı bağlanacaksınız? Siz bize öyle bir davrandınız ki sanki kahvede konuşuyoruz. Yoldan geçen biriyle konuşuyor gibi konuştuğunuz için rahatsız oldum. Ben size bir hakaret ettiysem özür dilerim. Güntekin sen benim avukatlığımı yapma, beni savunma. Şu anda Beşiktaş’ın para verecek yöneticiye ihtiyacı var. Benim görüşüm bu” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu