FutbolGündem

Ünal Aysal Divan Kurulu’nda konuştu; 264 milyon TL eksideyiz!..

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılı kulübün Divan Kurulu toplantısında gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasarayda bugün aylık olağan Divan Kurulu toplantısı yapılıyor. Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleşen toplantıda özellikle bütçe planları konusundaki rakamlar üyelerin bilgisine sunuldu. Sporx.com’un haberine göre, Divan Kurulu’nda açıklamalar yapan Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, bir çok konuya açıklık getirerek kurul üyelerine ileriki günler için umut dolu mesajlar verdi.

İşte Başkan Ünal Aysal’ın açıklamaları;

Olağan Divan Kurulu Kurulu toplantısına katılan üyelere, kulübün borçlarını sorguladıkları için teşekkür ederek sözlerine başlayan Ünal Aysal, 1 ay sonra en detaylı bütçe bilançosunu kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

264 MİLYON TL EKSİDE OLDUĞUMUZU BİLİYORUZ

Başkan Ünal Aysal konuşmasını şöyle sürdürdü; 1-2 noktayı izah etmekte fayda görüyorum. 106 milyon TL’lik borç artmıştır. 2010 yılında var olan bir borçtur bu ve bu borç yükselerek devam etti. 264 milyon TL ekside olduğumuzun farkındayız. Bu mali farkın nedeni de futbolcu değerlemelerinden kaynaklanmaktadır.

Borsada hisse senedindeki düşüşten bahsedildi. Bununla ilgili de diğer kulüpleri kendimize örnek alabiliriz durum değerlendirmesi olarak. Sadece bizimki değil, diğer rakiplerimizin hisse senetlerinin değeri düşmüş. Ancak biz hisse senedi satmışız, onlar satamamış. Bizim hisselerimiz yüzde 44 düşmüş, Fenerbahçe ve Trabzonspor’unkiler yüzde 43 düşmüş. Arada yüzde 1’lik bir fark var. Biz hisse senetlerimizi seviyoruz.

NAKİT İHTİYACIMIZI YARI YARIYA DÜŞÜRDÜK

Yönetim olarak tesisleşmeye de büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Ünal Aysal, “Kalamış artık resmi ve hukuki olarak sıkıntılarından arındırılmış şekilde inşaatı sürmektedir. İleriki zamanlarda bizim maddi kaynaklarımızdan biri olarak portföyümüze girmiştir” dedi.

Konuşması zaman zaman alkışlarla kesilen Ünal Aysal: “Tenis şubemiz kısa süre içerisinde devreye girecek. Karlı bir şekilde işleteceğimiz bir şube kazanıyoruz” ifadelerini kullandı.

İÇİNİZ RAHAT OLSUN

Kulübün günden güne artan masraflarına değinen Ünal Aysal, şu ifadeleri kullandı; Masraflarımızın ve zararlarımızın fazlalığından bahsediliyor. Deplasman giderlerimizdeki artışın nedeni doğaldır. Her başarının bir bedeli vardır. Başarı istiyorsak fedakarlık edip ona göre düzenlemelerimizi yapmamız gerekiyor. Bizim amacımız başarılı bir ekonomik düzen ve sportif başarı. Lütfen tedirgin olmayınız.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal son olarak üyelere seslenerek, “Detaylı bilgileri önümüzdeki 1 ay içinde en detaylı mali bilanço şeklinde kamuoyuna sunacağız. İçiniz rahat olsun” sözlerini noktaladı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu