FutbolGündem

Rıdvan Dilmen, Abdullah Avcı’yı neden dinletti?

Telekulak operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen’in, sevgilisi ve sevgilisinin ailesi ile birlikte teknik direktör Abdullah Avcı’nın da aralarında olduğu 10 kişiyi çeteye dinlettiği iddia edildi.

Uluslararası çetenin Türkiye’deki sorumlusu M.Y ile telefon konuşmaları teknik takibe takılan Rıdvan Dilmen’in, sevgilisi spor yazarı N.Y’nin tüm hayatını kontrol altına aldığı ileri sürüldü.

Hürriyet gazetesinin haberine göre Dilmen, ilişki yaşadığı N.Y’ye kendi şirketi Dilmen Sportif A.Ş adına kayıtlı 0530 310.. .. numaralı telefonu hediye ettiği ve bu numarayı çete elemanlarına sürekli takip ettirdiği bildirildi. Rıdvan Dilmen’in ayrıca N.Y.’nin ağabeyi K.Y., babası N.Y., annesi S.Y., İstanbul Büyükşehir Belediyesi Futbol Kulübü Antrenörü Abdullah Avcı, Zuhal Bakan, Milliyet Gazetesi Spor Müdür Yardımcısı Fuat Ercan ve Spor Muhabiri Alper Hamitoğlu, Hülya Haraç ve Sevinç Çiftçi’nin de telefon dökümlerini N. Y.’ın irtibatlarını öğrenebilmek amacıyla temin ettiği iddia edildi.

Dün savcıya ifade vermek koşuluyla serbest bırakılan Rıdvan Dilmen’in, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’yı neden dinlettiği merak ediliyor.

Savcılıkta eşini ve sevgilisini dinletmediğini ileri süren Rıdvan Dilmen, iletişim bilgilerini ele geçirmekle suçlandı. Savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan Rıdvan Dilmen, adliyeden ayrılırken basın mensuplarının ısrarlı soruları üzerine avukatı ile birlikte kameraların karşısına geçti. Rıdvan Dilmen, basın mensuplarının, “Tanju Çolak’ı dinlettiniz mi?” sorularına “Ben serbestim. Yok öyle bir şey” diye cevap verdi. Basın mensuplarının “Yanlış anlama neden kaynaklandı?” sorusu üzerine ise Rıdvan Dilmen, “Bilemiyorum” yanıtını verdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu